Když přestanu kouřit následky?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Franta P.

Když přestanu kouřit následky?

Nový příspěvek od Franta P. » 01 čer 2017 14:26

Pane Mudrlant četl jsem zde že jste přestal kouřit. Můžete mě prosím napsat co se vám od té doby zlepšilo? Myslím dýchání a tak. Moc by mě to pomohlo. A jak dlouho už nekouříte. Děkuji




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 čer 2017 15:03

Franta P. Pane Mudrlant četl jsem zde že jste přestal kouřit. Můžete mě prosím napsat co se vám od té doby zlepšilo? Myslím dýchání a tak. Moc by mě to pomohlo. A jak dlouho už nekouříte. Děkuji
Kouřit jsem přestal nějak koncem ledna a do dnešní doby se mi o něco lépe dýchá, nevykašlávám ranní hleny, při kontrolním vyšetření se ztratily pískoty, ale dušnost zatím přetrvává... vrátila se mi chuť v tím, že už tolik nesolím, nesmrdím a další pozitivum je, že jsem ušetřil bezmála 10 tisíc korun.
Abstinenční příznaky jsem zvládl a zatím nemám nutkání si zapálit v přítomnosti kuřáků. Pravda je, že se mi zvýšila chuť k jídlu a přibral pár kil navíc, ale protože nejsou ty problémy s dýcháním tak drastické, začal jsem se věnovat cvičení, delším procházkám a těžší práci doma i na zahrádce.
Pokud chce někdo přestat kouřit, tak ať přestane a já mu to doporučuji, zvlášť když jsem kouřil cca 45 let!

Franta P.

Nový příspěvek od Franta P. » 01 čer 2017 15:39

Moc mě to pomohlo děkuji vám. Vezmu si z toho příklad. Ani nevíte co to pro mě znamená. Budu se snažit tak uvidíme. Krásný den a děkuji


Eman

Nový příspěvek od Eman » 02 čer 2017 14:15

Hlavně přestaň kouřit hned, nějaké snižování denní dávky je o ničem. A pak už to chce jen pevnou vůli, nic jiného. Pozor na jednu zákeřnost kouření, až nebudeš delší dobu kouřit a bude tě kámoš přemlouvat, je možné, že si řekneš, že ti jedno cigárko nic neudělá. Velký omyl! Tím jedním do toho v 99% spadneš zpátky, znám z vlastní zkušenosti. Ale stejně už cca 10 let nekouřím, takže to snad vydržím.


Rajčák 72

Re: Když přestanu kouřit následky?

Nový příspěvek od Rajčák 72 » 31 říj 2020 20:26

Po 33 letech kouření více než 1krab. denně jsem přestal . Dokouřil jsem krabku...zahodil zapalovač a bylo to . Když si to kuřák srovná v hlavě tak to jde samo . Jak přijde chuť tak si opakuji - NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT...A pořád a pořád a jde to . Tep mi klesnul cca o 20 , tlak šel k normálu , ráno nevykašlávám uhlí ... vlastně jsem přestal kašlat úplně , chuť je úplně někde jinde...čich taky , a jako 48letý musím přiznat že i pinďa podstatně líp funguje ... , Nekouřím 4 měsíce , nemám a neměl jsem žádné depky...bolesti...abst. příznaky....nic... , jen mi kuřáci pěkně smrděj . Nepoužíval jsem nic k podpoře PŘESTAT KOUŘIT....prostě jsem si to musel sám srovnat ve své hlavě . Přeji všem hodně štěstí při konci s kouřením....NORMALNÍ JE NEKOUŘIT , a taky to už NENÍ levněj špáš...Roman

Petr

Re: Když přestanu kouřit následky?

Nový příspěvek od Petr » 10 zář 2021 10:41

Přestal jsem před 5 měsíci. Jednu krabičku denně. Absťák jsem neměl. Celkově se cítím hůř. Nekašlu ( ani při kouření jsem nekašlal), tlak mi jde pomalu nahoru ( ze 120/80 na 145/90 ),asi 8 KG nahoru,dech poloviční a vyjít dvě patra bez přestávky tak asi umřu. Jsem po ablaci ( arytmie )a na ekg je to v pořádku. Ke všemu jsem značně negativní a nic mě netěší. Ač se mi po cigaretách nestýská ,občas mě napadne,jestli mi s nimi nebylo vlastně líp. Tyto potíže jsem fakt neměl. Jediný klad je ta absence smradu.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Co se stane s váhou když přestanu pít a kouřit?
       od Ann » 13 úno 2017 16:31 »
    7 Příspěvků
    2749 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    04 kvě 2017 10:11
  •    Následky dlouhého sezení u počítače
       od Martin » 29 bře 2017 14:33 »
    3 Příspěvků
    1278 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Nikola123
    29 bře 2017 14:36
  •    Jak zapomenout na následky autonehody?
       od Tereza Červíková » 08 srp 2017 14:04 »
    3 Příspěvků
    1296 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    08 srp 2017 14:50
  •    Jak zabránit dětem kouřit?
       od Jiráková Pavlína » 14 kvě 2016 00:18 »
    2 Příspěvků
    1177 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jitule
    14 kvě 2016 08:43
  •    Jde kouřit tabák na vykuřování skleníků ?
       od Lenka » 23 kvě 2016 14:29 »
    3 Příspěvků
    2755 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Lenka
    27 srp 2016 12:50