bruceloza?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
petrskonik
člen
Příspěvků 12
Registrován 26 úno 2019 11:56

bruceloza?

Nový příspěvek od petrskonik » 15 dub 2019 12:13

Dobrý den, mam takovej dotaz..slyšeli jste o té nemoci Bruceloza? Já o tom slyšela, že to sem tahaj nejaky imigranti a že se to přenaší na kralíky. Mám celkem strach o svoje děti...jezdí si k babičce hrát s kralíkama a co kdyz uz to maji? Pry se to dá přenést na člověka jednoduše. Nevíte jestli jde se před tím nějak opatřit?
David
admin
Příspěvků 111
Registrován 20 říj 2018 21:14

Re: bruceloza?

Nový příspěvek od David » 15 dub 2019 12:58

Dobrý den,

brucelóza se nejvíce projevuje dlouhodobou horečkou.
Pokud u někoho z Vaší rodiny se dlouhodobá horečka projevuje, je vhodné navštívit svého lékaře(obvodní lékař), u kterého jste pacientem.
Je třeba vzít v úvahu, že brucelóza se přenáší se zvířete na zvíře a ze zvířete na člověka. Člověk dále toto onemocnění zpravidla nešíří, proto nemohu souhlasit s tvrzením, že brucelózu šíří imigranti. Příčinou by spíše mohlo být dovoz zvířat ze zahraničí.
Preventivní opatření sice jsou a to, vyšetžření zvířat, které máte. Vyšetření zvířete provede každý veterinář(nejlépe se specializací na daný druh zvířete).

David
admin poradny

Odpovědět