Jak si zpříjemnit vánoce v nemocnici?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Jana16

Jak si zpříjemnit vánoce v nemocnici?

Nový příspěvek od Jana16 » 09 pro 2016 19:16

Zdravím všechny co jsou doma. Já budu bohužel na letošní svátky v nemocnici. Snad to tu nějak přečkám. Pěkné svátky přeje Jana 16 let




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 09 pro 2016 21:05

Byl jsem v nemocnici o svátcích i já, ale záleží na ošetřujícím personálu a pacientech. Měl jsem to štěstí, že se navodila ta správná vánoční atmosféra a člověk přišel na jiné myšlenky a na krásnější prožívání svátků. Dnes je možnost notebooku, kdy jsi v kontaktu s nejbližšími a kamarády a tak ta doba, strávené v nemocnici uplyne mnohem snáze. Přeji ti brzké uzdravení. ;)

Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 10 pro 2016 08:47

Většinou dělají i štědrovečerní menu. Bramborový salát a filé. Pokud mají v nemocnici wifi síť můžeš toho také využít. Máte vánoční stromeček?

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 10 pro 2016 09:58

To jistě vydržíš, pořádně se vyspíš a odpočineš si, to také není na škodu. :) Vánoce si doma můžete udělat až se vrátíš. Je hodně rodin které si udělají Vánoce dříve nebo později, než jak je to napsáno v kalendáři. Být na sebe hodní a dát si nějaký dárek, to přece můžeme celý rok a nejen podle tradice. ;)

Jana16

Nový příspěvek od Jana16 » 10 pro 2016 13:29

Budeme to slavit v lednu až přijdu domů. Vánoční stromeček už tady máme. Dělá to pěknou atmosféru. Taťka mi slíbil až se vrátím k Vánocům nové kolo. Je mi tady ale smutno ale to vydržím. Jsem ráda že si můžu takhle sváma napsat po internetu. Alespoň pak nemyslím na to že jsem v nemocnici. Nebude vadit když ještě večer nebo zítra napíšu? Jste hodný že si se mnou píšete.


Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 10 pro 2016 13:36

Jasně že to vadit nebude klidně piš ;) . Já kdybych byl v nemocnici tak si to naopak užiju. Četl bych knížky a časopisy, koukal na televizi jestli je to možné, pak si dal obídek a pak brouzdal na internetu v mobilu či tabletu. Takový několika denní odpočinek není vůbec na škodu :lol: . I když je mi jasné že to prostředí není takové jako doma.

Jana16

Nový příspěvek od Jana16 » 10 pro 2016 13:58

Můžu se vás na něco zeptat? Mamka si našla nového přítele který hodně užívá alkohol. Několikrát mě zmlátil když nebyla mamka doma a i tahal za vlasy. Jenom proto že jsem mu nedala na pivo z mojí kasičky peníze. Pak to vyšetřovala i policie a má zakázáno se ke mně přiblížit. Vypadá to že dostane i podmínku. Já mám teď sociální fobii a strašně se bojím všech lidí. Dostávám tady antidepresiva a každý den za mnou chodí psycholog ( je strašně hodný). No prostě nervy úplně v prde... myslíte že se to třeba za několik měsíců či let lepší a zase začnu věřit lidem? Zatím je to ve stádiu že sama ani nevyjdu na ulici. Je to ale hodně čerstvě tak asi proto. Zase si říkám že je mi teprve šestnáct let tak postupem času snad na to zapomenu nebo se lidí přestanu bát co myslíte? Proto se nezlobte žije mi strašně pomáhá když si tady s váma píšu. V současné době jste moje jediný kamarádi po internetu. Jestli to nebude vadit tak večer až budu na internetu zase napíšu. Jana

Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 10 pro 2016 14:08

Tak to je mi líto :roll: . Takový lidi bych zavřel na doživotí. Nemají v této společnosti co dělat. Doufám že má mamka rozum a rozešla se s ním.

Uživatelský avatar
Sova
člen
Příspěvků 841
Registrován 13 čer 2016 10:37

Nový příspěvek od Sova » 10 pro 2016 14:17

Je mi z toho do pláče. Příbuzný a jejich přítele/kyně si holt nevybereš. Alkohol je strašné zlo pokud se to s ním začne přehánět. Vím o čem mluvím já to měla v rodině. Každopádně ti držím Janičko palce ať to zvládneš. Nebude to jednoduché to je jasné, ale věř tomu že všichni lidi nejsou tak špatný. Pokud ještě napíšeš budeme jedině rádi. Hodně síly posílám. Sova

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 10 pro 2016 18:55

Janičko neboj se, té sociální fobie se zbavíš. Už jen to je dobré, že to v sobě nedusíš, ale otevřeně to přiznáš. Chce to čas, všichni lidé opravdu nejsou špatní. My tady budeme tvoji kamarádi rádi, určitě napiš kdykoliv ti bude smutno, nebo i jen tak. Držíme ti palce.

Jana16

Nový příspěvek od Jana16 » 10 pro 2016 19:56

Jste zlatíčka. V pondělí mám jít na skupinovou terapii a mluvit před ostatníma. Už teď se toho bojím. Prý mi to pomůže se začlenit mezi lidi a získat jejich důvěru tak uvidíme. Chlapům už ale nebudu věřit asi nikdy. Stal se mi hroznej trapas. :oops: Dneska jsem jela výtahem o patro níž protože přijel taťka a ke mě do výtahu vstoupil nějaký muž.Já začala strašně křičet že chci ven a hrozně brečela. Bála jsem se když se zavřely dveře a já se podívala na něj že mi ublíží. Měl dlouhý vlasy jako mamky přítel. Zatím vůbec nevím jak takovéto situace v budoucnu zvládnu. Když se výtah otevřel tak já seděla na zemi a brečela, normálně mi bouchalo srdce že jsem slišela ušima jak tepe, prostě tiché bouchání srdce co bylo slyšet. To se mi ještě nikdy nestalo. Strašně moooooooc bych se chtěla tomu pánovi omluvit. Prostě mi to připomnělo situaci když jsem byla s panem xxx v koupelně a začal mě mlátit. Taky jsem nemohla ven. Stejně jako tady když se zavřeli ty dveře od výtahu. Jdu si lehnout. Pokud by to nevadilo tak bych ještě zítra napsala.

Dobeš

Nový příspěvek od Dobeš » 10 pro 2016 20:00

Ahoj, můžu se ti zeptat co bereš za léky?

Jana16

Nový příspěvek od Jana16 » 10 pro 2016 20:07

Citalec a Neurol. Plus za mnou chodí každý den psycholog si povídat a když mám problémy jako dnes tak můžu požádat o návštěvu psychiatra který by léky upravil. Nebo jít za primářem. Všichni jsou strašně moc hodný ale nemůžu být s žádným mužem v místnosti sama. Což je trochu problém. Vždy tam musí být sestřička. Oni se ale nezlobí a to je super že mě chápou. Už si jdu lehnout tento mobil dlouho nevydrží. Dostanu léky na spaní a ty se musí brát přímo na lůžku, jinak mám stršné noční můry. Budu ještě poslouchat rádio. Ahoj všem hodným lidem přeje Jana , jo a hlavně pohodu, ahojte mam vás ráda

Karolína

Nový příspěvek od Karolína » 10 pro 2016 20:27

Pokud to máš třeba notebook tak si můžeš pustit nějaký videa nebo filmy na YouTube. To by mohlo pomoct v odreagování pokud je v nemocnici wifi síť.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Vánoce bez sněhu nejsou vánoce?
       od Mudr.Lant » 24 pro 2017 13:17 »
    3 Příspěvků
    1111 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    25 pro 2017 08:32
  •    Jak si zpříjemnit uklízení domácnosti ?
       od Sandra Trnkova » 20 zář 2016 08:24 »
    5 Příspěvků
    1250 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    20 zář 2016 16:13
  •    Jak si zpříjemnit venčení psa?
       od Lucie » 12 dub 2017 06:57 »
    2 Příspěvků
    639 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    12 dub 2017 07:56
  •    Jak si zpříjemnit trhání chlupů z nosu?
       od Takáč » 17 zář 2017 16:19 »
    1 Příspěvků
    775 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    17 zář 2017 16:42
  •    Jak zpříjemnit psu česání?
       od Erika » 22 lis 2017 17:50 »
    3 Příspěvků
    670 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Vilém
    22 lis 2017 17:54