Rezavé trubky na plot.

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Pat bez Mata

Rezavé trubky na plot.

Nový příspěvek od Pat bez Mata » 05 srp 2017 13:45

Dobrý den. Chceme dělat nový plot z lešenářských trubek. Jsou ale složené několik let na zahradě a jsou rezavé. Bude stačit je natřít barvou nebo musím rez napřed odstranit? Byla by to velká práce. Budou to zabetonované lešenářské trubky a mezi nimi dřevěný plot. Za jakoukoliv odpověď děkuji




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 05 srp 2017 13:48

Nátěr nestačí. Já osobně bych z rezavých lešenářských trubek sloupky na plot nedělal.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 05 srp 2017 16:04

Lešenářské trubky jsou silnostěnné a po odstranění rzi, třeba hrubým ocelovým kartáčem a natřením základní barvou, je můžeš přetřít barevným nátěrem. Tyto trubky jsou nejlepším materiálem, jak z hlediska pevnosti, tak i trvalosti a nejpodstatnější je to, že nemusí kupovat ty předražené plotové trubky. Já, kdybych je měl, rád bych je použil.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 05 srp 2017 19:06

Stačí odstranit hrubou rez a natřít Hammerite ( http://www.hammerite.cz/product/direct- ... th-finish/ ), osobně bych je ale nechat žárově pozinkovat - to máš ´na věky´.
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 srp 2017 10:40

mowla Stačí odstranit hrubou rez a natřít Hammerite ( http://www.hammerite.cz/product/direct- ... th-finish/ ), osobně bych je ale nechat žárově pozinkovat - to máš ´na věky´.
;)
No, že by byla ta barva na věky se nedá říct. Švagr měl rezavou kutou bránu i branku, očistil rez, přetřel Hammerite a asi za pět let se loupala, takže žádný zázrak. ;)


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 srp 2017 10:51

...to vy už tady, maminko, nebudete...
:lol:
Žádná barva není navěky, ale pět let mi přijde jako dost krátká životnost...
A vzhledem k tomu, že píšeš - "loupat" - otázkou je, zda ten povrch švagr dostatečně odmastil, obvykle u syntetiky, je-li dobře nanesena, dochází ke zvětrání a smytí od povrchu (slunce, déšť...), nikoli k oloupání.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 srp 2017 11:04

Švára udělal vše, co bylo v návodu k použití této zázračné barvy, ale chybička se mohla vloudit, protože nikdo není dokonalý jak někdo... :-y

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 06 srp 2017 11:12

Já znám jen jednoho dokonalého. Říká si Mudr.Lant, jeho rady jsou vždy perfektní, jím nanesená barva se nikdy neoloupe, podle jeho rady opravené auto vydrží dalších 100 let, podle jeho rad ošetřovaná zahrádka bude plodit ovoce a zeleninu zralé pro zapsání do Guinessovy knihy rekordů, jedině on najde houbu, která se vyskytuje tak vzácně, až je ohrožená a zapsaná v Červené knize, a popisem jeho dokonalých vlastností bych tady mohl strávit nejméně další hodinu, ale to už by nebylo ke čtení /:/)
Tazateli mohu tedy jen poradit, aby si pana Dokonalého na ten plot z lešenářských trubek pozval a víc se nemusí starat. Ten plot pak vydrží nejméně 100 let :-)(

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 srp 2017 11:14

satam Já znám jen jednoho dokonalého. Říká si Mudr.Lant, jeho rady jsou vždy perfektní, jím nanesená barva se nikdy neoloupe, podle jeho rady opravené auto vydrží dalších 100 let, podle jeho rad ošetřovaná zahrádka bude plodit ovoce a zeleninu zralé pro zapsání do Guinessovy knihy rekordů, jedině on najde houbu, která se vyskytuje tak vzácně, až je ohrožená a zapsaná v Červené knize, a popisem jeho dokonalých vlastností bych tady mohl strávit nejméně další hodinu, ale to už by nebylo ke čtení /:/)
Tazateli mohu tedy jen poradit, aby si pana Dokonalého na ten plot z lešenářských trubek pozval a víc se nemusí starat. Ten plot pak vydrží nejméně 100 let :-)(
Ha ha ha, potrefená husa se ozvala! -:-/

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 06 srp 2017 11:21

Mudr.Lant Ha ha ha, potrefená husa se ozvala! -:-/
Tohle bych já musel psát ke každé tvé reakci na můj příspěvek. Inu primitiv se vyjadřuje způsobem jemu vlastním, tedy primitivním.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 06 srp 2017 16:45

Co je na barvě hamerlite dokonalé je její cena.To ano.Jinak je to předražená sr.čka.Osobně dávám přednost Základovému synt, primeru a potom vrchní.Ani ty jednovrstvé mě neoslovují.Stáří lakýrové věděli své a jejich rad se držím.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    lešenářské trubky - nátěr - plot
       od prekladyvera@seznam.cz » 19 srp 2023 15:12 »
    1 Příspěvků
    1632 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Stephania
    02 pro 2023 23:10
  •    Trubky označené žlutou barvou
       od Zítek » 06 črc 2016 14:59 »
    1 Příspěvků
    797 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ralf
    06 črc 2016 15:11
  •    Modré a žluté trubky za záchodem
       od Simon » 25 říj 2016 13:35 »
    2 Příspěvků
    951 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    25 říj 2016 14:10
  •    Kdy praskají venkovní trubky?
       od Nikola T. » 10 led 2017 14:38 »
    2 Příspěvků
    817 Zobrazení
    Poslední příspěvek od martin
    10 led 2017 19:02
  •    Jak vyčistit rezavé nože?
       od 1534 » 29 led 2017 19:24 »
    3 Příspěvků
    983 Zobrazení
    Poslední příspěvek od 1534
    29 led 2017 20:05