Jaký má význam denní svícení?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Řidič

Jaký má význam denní svícení?

Nový příspěvek od Řidič » 21 říj 2017 17:56

Vidím po silnicích, že převážná část řidičů jezdí se zapnutými denními světly. Nestačilo by mít osvícené auto obrysovými světly?




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 říj 2017 21:26

Jednak příslušný zákon mluví o "Světlech pro denní svícení", v případě jejich absence o "Potkávacích světlech", jednak obrysová světla nejsou za jasného denního světla skoro vidět. A jestli jsi opravdu "Řidič", tak si znovu prostuduj z. č. 361/2000Sb., bez jehož znalosti bys neměl mít "řidičák". Dočteš se tam i o denním svícení ;) :lol:

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 22 říj 2017 14:28

Vím že to je k ničemu.Také svítím ale se zaťatými zuby.Podle mně největší pitomost která kdy byla uzákoněna v dopravě.Žádný z těch blbečků co to navrhli a uzákonili nepředložil žádnou statistiku že se zabránilo byť jen promile nehodám na silnicích.Opodstatnění mělo svícení pro jednostopá vozidla která se dala přehlédnout.Ale svítit za plného denního světla a za slunečního svitu to mě hlava nebere.Zřejmě Ruml byl od výrobců žárovek zkorumpován že toto připustil.Argument tenkrát že ve Finsku svítí také byl a je pro mě idiocie.Ten dsamý názor mám na letní a zimní čas.Kde jsou ty proklamované úspory el.energie?Všechno to jsou jenom keci keci.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 říj 2017 16:48

dabač Vím že to je k ničemu.Také svítím ale se zaťatými zuby.Podle mně největší pitomost která kdy byla uzákoněna v dopravě.Žádný z těch blbečků co to navrhli a uzákonili nepředložil žádnou statistiku že se zabránilo byť jen promile nehodám na silnicích.Opodstatnění mělo svícení pro jednostopá vozidla která se dala přehlédnout.Ale svítit za plného denního světla a za slunečního svitu to mě hlava nebere.Zřejmě Ruml byl od výrobců žárovek zkorumpován že toto připustil.Argument tenkrát že ve Finsku svítí také byl a je pro mě idiocie.Ten dsamý názor mám na letní a zimní čas.Kde jsou ty proklamované úspory el.energie?Všechno to jsou jenom keci keci.
Tentokrát s tebou nebudu souhlasit. Už se mi několikrát stalo, že za pošmourného počasí (ne za snížené viditelnosti!) jsem málem přehlédl tmavé nerozsvícené auto, které splývalo s pozadím. Kdyby ta auta měla rozsvíceni, nikdy bych je nepřehlédl. Takže denní svícení považuji za užitečnou věc.
Co se týká letního času (zimní neexistuje!), jeho zavedení ve své době mělo smysl a úspory se prokázaly. Že je to dnes i díky společenskému vývoji o něčem jiném, je věc druhá a proti zrušení letního času bych také neměl námitek.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 říj 2017 16:52

satam Tentokrát s tebou nebudu souhlasit. Už se mi několikrát stalo, že za pošmourného počasí (ne za snížené viditelnosti!) jsem málem přehlédl tmavé nerozsvícené auto, které splývalo s pozadím. Kdyby ta auta měla rozsvíceni, nikdy bych je nepřehlédl. Takže denní svícení považuji za užitečnou věc.
Co se týká letního času (zimní neexistuje!), jeho zavedení ve své době mělo smysl a úspory se prokázaly. Že je to dnes i díky společenskému vývoji o něčem jiném, je věc druhá a proti zrušení letního času bych také neměl námitek.
... a to auto jelo v protisměru na tvé straně?


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 říj 2017 17:02

Mudr.Lant ... a to auto jelo v protisměru na tvé straně?
Doktore, co má skutečnost, že proti mně jelo neosvětlené tmavé auto, které jsem málem přehlédl, s tím, po které jelo straně? A co má tvoje poznámka společného s denním svícením?
Přestaň provokovat a věnuj se raději rozumným radám pro tazatele.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 22 říj 2017 18:34

To že jsi přehlédl auto je tvůj problém.Ale svícení ve dne je pitomost.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 říj 2017 22:48

satam Doktore, co má skutečnost, že proti mně jelo neosvětlené tmavé auto, které jsem málem přehlédl, s tím, po které jelo straně? A co má tvoje poznámka společného s denním svícením?
Přestaň provokovat a věnuj se raději rozumným radám pro tazatele.
Jaká provokace z mé strany? Když auto, neosvětlené, jelo ve svém pruhu, tak tě nemohlo ohrozit, to dá rozum, a pokud jsi dojížděl auto, které nemělo osvícené zadní obrysová světla, naskýtá se, že i obrysová světla mají co do sebe. A neodkazuj na 361/2000Sb. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 říj 2017 22:52

Mudr.Lant Jaká provokace z mé strany? Když auto, neosvětlené, jelo ve svém pruhu, tak tě nemohlo ohrozit, to dá rozum, a pokud jsi dojížděl auto, které nemělo osvícené zadní obrysová světla, naskýtá se, že i obrysová světla mají co do sebe. A neodkazuj na 361/2000Sb. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Přestaň už konečně poučovat. Ty jsi tu od toho, abys radil, na poučování a hodnocení rádců je tu Admin, tak mu nelez do zelí.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 říj 2017 22:53

satam Přestaň už konečně poučovat. Ty jsi tu od toho, abys radil, na poučování a hodnocení rádců je tu Admin, tak mu nelez do zelí.
Hochu, i s takových odezev se člověk poučí.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Denní svícení v zimním čase
       od Milan Štěpán » 02 led 2020 16:08 »
    1 Příspěvků
    1093 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    03 led 2020 08:25
  •    Kupuje ještě někdo denní tisk?
       od Marcel » 21 srp 2016 16:33 »
    3 Příspěvků
    1608 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    22 srp 2016 20:52
  •    Denní dávka zeleného čaje
       od Marie Krčmářová » 19 led 2017 19:50 »
    2 Příspěvků
    1376 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Marie Krčmářová
    19 led 2017 20:30
  •    Zvykne si tělo na denní posilování?
       od Kotek » 07 úno 2017 13:06 »
    2 Příspěvků
    1316 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Sandra
    07 úno 2017 17:39
  •    Doplní minerální voda Magnesia denní dávku hořčíku?
       od Vladimíra » 10 črc 2017 14:16 »
    3 Příspěvků
    1458 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Stanislava Kohoutová
    10 črc 2017 14:20