Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
krtek

Protáčí se nůž na sekačce

Nový příspěvekod krtek » 12 úno 2018 08:15

Mám problém se sekačkou. Nůž má v sobě dírku do které přijde zasunout plastový čudlík a tím je zajištěn proti protočení při sekání. Bohužel plastový čudlík se opotřeboval a nyní se nůž protáčí. Co s tím udělat?

mowla
Příspěvků 4520
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvekod mowla » 12 úno 2018 08:20

Koupit nový plastový čudlík...
Nebo lépe - být tebou, dal bych sekačku do servisu.
;)

krtek

Nový příspěvekod krtek » 12 úno 2018 09:20

Právě že tam plastový čudlík byl přidělený na tom na co se pomocí šroubů přitáhne ten nůž. To nejde koupit nový čudlík. Byl součástí té desky která se celá otáčí a na ní má být pomocí šroubů přitažený ten nůž. Napadlo mě nějak tam natavit umělou hmotu.

mowla
Příspěvků 4520

Nový příspěvekod mowla » 12 úno 2018 09:42

krtek napsal/a:    
Právě že tam plastový čudlík byl přidělený na tom na co se pomocí šroubů přitáhne ten nůž. To nejde koupit nový čudlík. Byl součástí té desky která se celá otáčí a na ní má být pomocí šroubů přitažený ten nůž. Napadlo mě nějak tam natavit umělou hmotu.

Jasně - takže jde o nějaký levnější typ sekačky (slabší motor, skoro jistě bez pojezdu)...
;)
U takových se obvykle mění celý unašeč (původní není určen k opravě).
Jde o to, že ty plastové čudlíky slouží jako pojistka - aby nedošlo k poškození motoru nadměrným bržděním nože nebo k rozlomení nože (např. nárazem na kámen, pařez...) a pokud došlo k jejich střižení, bude poškozený i nůž - vřele doporučuju dát to do servisu (a rozhodně nedoporučuju unašeč jakkoli upravovat - určitě sis všiml, s jakou energií lítají ze sekačky drobné kamínky - představ si, že ti takto vyletí kus prasklého nože...!).
___
BTW - zkušený kutil by si poradil (po zhodnocení stavu unašeče a nože), jenže - nic proti, ty zkušený kutil nejsi - a veškeré neznalé snažení je v případě vysokootáčkových strojů smrtelně nebezpečné).
;)

krtek

Nový příspěvekod krtek » 12 úno 2018 09:46

Ano odnesu to na opravu. Máte pravdu. Jedná se o nejlevnější sekačku bez pojezdu.

Mudr.Lant
Příspěvků 10235
Registrován 08 zář 2016 17:06

Nový příspěvekod Mudr.Lant » 12 úno 2018 11:36

krtek napsal/a:    
Mám problém se sekačkou. Nůž má v sobě dírku do které přijde zasunout plastový čudlík a tím je zajištěn proti protočení při sekání. Bohužel plastový čudlík se opotřeboval a nyní se nůž protáčí. Co s tím udělat?

Nikdy jsem neviděl, i u té nejlevnější sekačky, aby byl nůž upevněn jedním bodem proti otočení... u bubnové ano.

mowla
Příspěvků 4520

Nový příspěvekod mowla » 12 úno 2018 11:55

Mudr.Lant napsal/a:    
Nikdy jsem neviděl, i u té nejlevnější sekačky, aby byl nůž upevněn jedním bodem proti otočení... u bubnové ano.

K nožovým sekačkám - ne jedním bodem...
:lol:
Samozřejmostí jsou 3 (u nejlevnějších sekaček 2) upevňující body...
Z toho jeden je šroub v ose, druhý (příp. i třetí) tvoří střižné body (kolíky) mimo osu...
;)
Profi (kvalitní) sekačky mají jen ten šroub... Ale k tomu třeba tisícihran...
A potřebují pravidelnou údržbu...
;)

• Podobná témata
    Poslední příspěvek
  •    Kde sehnat kolečka k sekačce
       od Karel K. » 14 kvě 2016 16:33 »
    2 Příspěvků
    242 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    14 kvě 2016 23:36
  •    Levné nářadí protáčí se rukojeti
       od Pepík » 25 říj 2016 15:56 »