Je praganda zdraví škodlivá?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 21 úno 2018 21:20


Kukyn

Nový příspěvek od Kukyn » 21 úno 2018 23:03

Díky za odkaz

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 06:40

Nevím, kam tvá otázka směřuje, jestli chceš slyšet, že Praganda je jedovatá nebo není, ale odpovím ti.
Jako amatérský výrobce uzenin a uzeného masa používám Pragandu v plné míře a to z několika důvodů.
Naložením masa do Pragandy urychluji dobu naložení, konzervuji a v neposlední řadě docílím krásné růžové až červené barvy. Ano, dá se naložit i bez Pragandy, kde se dá použít sůl + moučkový cukr, ale v tom případě si počkáš 4-6 týdnů než začneš udit, hlídáš kvalitu láku a nervuješ se, jestli maso bude dobře naložené a bude mít i tu krásnou barvu...a uzeniny bez Pragandy? Už jsi někde viděl v obchodě regál s označením "BEZ PRAGANDY", nebo slyšel zákazníka, že chce uzené bez Pragandy? Utopie.
Jsou odpůrci Pragandy ve výrobcích a možná si ani neuvědomují kolik dusitanů, dusičnanů a dusíku je kolem nás. Třeba oxid dusíku, který je ve zplodinách po motorových vozidlech, se dostane do plic a tím do krve, kde je přeměněn na dusitany a dusičnany ... a co taková jarní zeleninka, opravdu zdraví neškodná (?)!
Resumé: Není nad to, sedět u udírny s kusem uzeného bůčku, koukat na nebe, jak letadla zanechávají více neřádstva než je 3 gramy dusitanů na 1 kilo soli! Uzené a uzeniny nejíš každý den, ale zplodiny dýcháš stále.

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 22 úno 2018 08:31

Snažil jsem se odpovědět také.Moje odpověď koresponduje s doktorem.Ale docela mě s... když se musím stále přihlašovat.Tak že mě to už zde je tak trochu ukradený.


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 08:54

dabač Ale docela mě s... když se musím stále přihlašovat.
Zvláštní je, že někdo je neustále přihlášený, někomu se vypne přihlášení po delší, někomu po kratší neaktivitě....jestli to není někde v nastavení profilu u každého jinak. Kouknu na to.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 22 úno 2018 09:29

dabač Snažil jsem se odpovědět také.Moje odpověď koresponduje s doktorem.Ale docela mě s... když se musím stále přihlašovat.Tak že mě to už zde je tak trochu ukradený.
Až se budeš příště přihlašovat, zaškrtni si okýnko „přihlásit mě automaticky při každé návštěvě“. Přihlásí tě to pak pokaždé, když se sem podíváš.
Satam je online stále a když se podívám na jeho profil je tam, že byl naposledy aktivní před minutou. A má to tak i když tady zrovna není.
Ale vzpomínám si, že minulý admin dělal nějaké úpravy, protože si Satam a Nechápavá stěžovali, že se nechtějí stále přihlašovat.
Možná mají nějakou úpravu přímo na svém profilu.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 22 úno 2018 09:30

Mudr.Lant Zvláštní je, že někdo je neustále přihlášený, někomu se vypne přihlášení po delší, někomu po kratší neaktivitě....jestli to není někde v nastavení profilu u každého jinak. Kouknu na to.
V nastavení stále chybí ta možnost - spravovat přihlašovací klíče pro „Zapamatovat si mě“. Tam to bylo možné upravit. Klíče zmizely a nejspíš každému zůstalo nastavení tak jak ho měl původně. ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 09:37

Ann V nastavení stále chybí ta možnost - spravovat přihlašovací klíče pro „Zapamatovat si mě“. Tam to bylo možné upravit. Klíče zmizely a nejspíš každému zůstalo nastavení tak jak ho měl původně. ;)
Ta možnost tam je a jak si psala, že před prvním přihlášení se zaškrtne Pamatovat, tak v tom nastavení se objeví nějaký klíč a tvoje IP adresa. Mám za to, že pokud odejdeš ze stránky neodhlášená, tak při návratu budeš online, tedy bez opětovného přihlašování.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 úno 2018 09:44

Ann Ale vzpomínám si, že minulý admin dělal nějaké úpravy, protože si Satam a Nechápavá stěžovali, že se nechtějí stále přihlašovat.
Jen podotknu, že já jsem si na přihlašování nikdy nestěžoval, protože tlačítko, o kterém se zde mluví, dobře znám a zhusta využívám. I tady jsem ho využil hned od začátku a problémy nemám.
A dále poznamenám, že pokud nemá člověk strach, je možné si uložit přihlašovací jméno a heslo v prohlížeči (moje Opera to přímo nabízí) a pak jsem vždy přihlášen v okamžiku, kdy zapnu PC a otevřu prohlížeč. Stránka "24poradna.eu" se mi otvírá při otevření prohlížeče.
Omlouvám se za OT, jen navazuji na zde otevřený problém.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 22 úno 2018 09:54

Mudr.Lant Ta možnost tam je a jak si psala, že před prvním přihlášení se zaškrtne Pamatovat, tak v tom nastavení se objeví nějaký klíč a tvoje IP adresa. Mám za to, že pokud odejdeš ze stránky neodhlášená, tak při návratu budeš online, tedy bez opětovného přihlašování.
Máš pravdu, po zaškrtnutí "pamatovat" se klíč s IP adresou objeví. Ale není tam už žádná možnost úpravy a vlastního nastavení. Ta tam bývala. ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 10:10

Ann Máš pravdu, po zaškrtnutí "pamatovat" se klíč s IP adresou objeví. Ale není tam už žádná možnost úpravy a vlastního nastavení. Ta tam bývala. ;)
Jj, už si vzpomínám, i to nastavení jsme používali. Kdysi jsem psal bývalému majiteli, slíbil, ale nedokonal.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 úno 2018 10:16

Promiňte, ale pořád tomu nějak nerozumím. Nikdy jsem se o to nějak nestaral, jen jsem zaškrtl "přihlásit mě automaticky při každé návštěvě" a přihlašovací jméno a heslo uložil v prohlížeči. Od té doby mi to funguje tak, jak píšu. Proto nechápu vaše potíže, i když chápu, že vy sami za ně asi nemůžete.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 22 úno 2018 10:36

satam Proto nechápu vaše potíže, i když chápu, že vy sami za ně asi nemůžete.
My nemáme žádné potíže, jen nám (a nejen nám i mašinfírovi) bylo divné, proč jsi online i když tady nejsi. Ale jak jsi nám výše vysvětlil, máš na svém PC vlastní úpravu. To je tvoje věc. :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 úno 2018 10:58

Ann My nemáme žádné potíže, jen nám (a nejen nám i mašinfírovi) bylo divné, proč jsi online i když tady nejsi. Ale jak jsi nám výše vysvětlil, máš na svém PC vlastní úpravu. To je tvoje věc. :lol:

Ty potíže jsem myslel trochu obecně, potřeba neustálého přihlašování nemusí vadit jen dabačovi (viz nahoře) a třeba mu moje vysvětlení pomůže. Ta úprava také není přímo moje vlastní, prostě využívám toho, co mi můj PC (a můj prohlížeč) umožňuje a dovoluje ;)
Prosím, neber jako poučování, že status "online" neznamená, že jsem online já, ale spíše to, že online je můj PC :D Já třeba zrovna někde jezdím.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 11:06

Koukám, že od Pragandy jsme se dostali k nastavení PC, což asi tazatele nezajímá, že jo? Někdo by řekl: drž se tématu, jiný: jsi mimo mísu a já: The END :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 22 úno 2018 11:16

Mudr.Lant Koukám, že od Pragandy jsme se dostali k nastavení PC, což asi tazatele nezajímá, že jo? Někdo by řekl: drž se tématu, jiný: jsi mimo mísu a já: The END :lol:
V jiných fórech to funguje, tak zkusím požádat admina, aby zkusil i tady vlákno rozpojit a novou tematiku vložit pod jiným názvem jako nové vlákno. Rozpojil bych u dabače v 08:31, přičemž jeho odpověď bych nechal v obou vláknech.
Admine, jde to?

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 22 úno 2018 11:19

:-y
satam V jiných fórech to funguje, tak zkusím požádat admina, aby zkusil i tady vlákno rozpojit a novou tematiku vložit pod jiným názvem jako nové vlákno. Rozpojil bych u dabače v 08:31, přičemž jeho odpověď bych nechal v obou vláknech.
Admine, jde to?
:-y


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Je skelná vata zdraví škodlivá?
       od Leoš25 » 02 bře 2017 15:35 »
    6 Příspěvků
    1475 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    02 bře 2017 15:57
  •    Praganda kde koupit?
       od Zadecky » 15 lis 2017 13:39 »
    1 Příspěvků
    1041 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    15 lis 2017 13:42
  •    Je cigareta u filtru více škodlivá ?
       od Dáša 33 » 01 dub 2016 06:24 »
    3 Příspěvků
    1053 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    01 dub 2016 06:58
  •    Je vodní dýmka škodlivá?
       od Karel234 » 07 lis 2016 13:17 »
    1 Příspěvků
    760 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Čertík
    07 lis 2016 13:19
  •    Je soda škodlivá pro lidský organismus?
       od Vojtek » 15 bře 2017 08:57 »
    2 Příspěvků
    953 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    15 bře 2017 09:07