Jízda s autem na polní cestě bez řidičského průkazu?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Bl@nka Šímová

Jízda s autem na polní cestě bez řidičského průkazu?

Nový příspěvek od Bl@nka Šímová » 09 dub 2018 14:19

Je protizákonné cvičit jízdu s autem před autoškolou na polní cestě kde není provoz?




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 09 dub 2018 14:25

Na pozemní komunikaci nesmíš jezdit s autem bez příslušného řidičského oprávnění (ŘP). Polní cesta je pozemní komunikace.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 09 dub 2018 14:47

Bez ŘP (nebo patřičné skupiny) můžeš řídit jen na soukromém (uzavřeném) pozemku se svolením majitele (pořadatele akce) a za dodržení jím stanovených podmínek (on zodpovídá)...
;)
Tedy běžně na polní cestě ani náhodou...
;)

Bl@nka Šímová

Nový příspěvek od Bl@nka Šímová » 09 dub 2018 16:28

Děkuji za vysvětlení pánové

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 09 dub 2018 16:35

Bl@nka Šímová Děkuji za vysvětlení pánové
Není zač...
Ať ti zkoušky dobře dopadnou - a hlavně - ať jezdíš bez nepříjemností...
;)


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 09 dub 2018 17:27

Co je zakázáno, je dovoleno. Určitě by s tebou jel i vlastník auta, který má ŘP. Je nějaký problém, zajet po polňačce hluboko do polí, nejlépe k lesu, kde ještě není zaseto nebo tak je louka, a tam se učit řídit? Vnuk se učil jezdit mezi vesnicemi po silnici IV. třídy, kde se policajti vidí jen v sezónu parketů a takových míst je spousta.
V případě, že by se k vám blížilo nějaké vozidlo, není problém přesednout!

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 09 dub 2018 18:10

Mudr.Lant Co je zakázáno, je dovoleno.
:lol:
Doktore, nechtěj vědět, jak se na jízdu bez papírů koukají policajti...!
A s následky i pro toho, kdo auto člověku bez RP půjčil. ..
:lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 09 dub 2018 19:24

Mudr.Lant Co je zakázáno, je dovoleno.
Doktore, mateš tazatelku! Něco už ti řekl mowla, já jen doplním, že:
1. Silnice IV. třídy neexistují,
2. Policajti nejsou až tak blbí, jak se z tvého příspěvku zdá,
3. Ani nechtěj vědět, jak dopadne řidič-neřidič a řidič, který auto půjčil, pokud je chytí. Řidič-neřidič si nějakou dobu nezajezdí (1 - 2 roky) a levné to nebude (25 - 50.000,-Kč, nelze řešit na místě, vždy ve správním řízení). Řidič, který auto poskytl by mohl vyváznout s pokutou 1,5 - 2,5 tis. Kč. Ale něco o tom už říkal mowla.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 09 dub 2018 22:23

mowla :lol:
Doktore, nechtěj vědět, jak se na jízdu bez papírů koukají policajti...!
A s následky i pro toho, kdo auto člověku bez RP půjčil. ..
:lol:
Proboha, proč používáš kritický scénář? Tys nejezdil na fichtlu/autem bez papíru, po lesních i polních cestách, po polích? Kolik ti visí, na čerstvě vymalované stěně oceněních "Kavalír silnic"?

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 09 dub 2018 22:26

satam Doktore, mateš tazatelku! Něco už ti řekl mowla, já jen doplním, že:
1. Silnice IV. třídy neexistují,
2. Policajti nejsou až tak blbí, jak se z tvého příspěvku zdá,
3. Ani nechtěj vědět, jak dopadne řidič-neřidič a řidič, který auto půjčil, pokud je chytí. Řidič-neřidič si nějakou dobu nezajezdí (1 - 2 roky) a levné to nebude (25 - 50.000,-Kč, nelze řešit na místě, vždy ve správním řízení). Řidič, který auto poskytl by mohl vyváznout s pokutou 1,5 - 2,5 tis. Kč. Ale něco o tom už říkal mowla.
Satame, vím, že jsi měl něco do činění s dopravní Policii ve služebním poměru, ale nechce se mi věřit, že nevíš, že existují silnice i IV. třídy.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 10 dub 2018 06:56

Mudr.Lant Satame, vím, že jsi měl něco do činění s dopravní Policii ve služebním poměru, ale nechce se mi věřit, že nevíš, že existují silnice i IV. třídy.
Neexistují, viz §5 odst.2 z. č. 13/1997Sb.
Pleteš hrušky s jablky, protože existují místní komunikace IV. třídy, viz §6 odst.2 písm.d) z. č. 13/1997Sb. To je ale úplně o něčem jiném ;)

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 dub 2018 07:05

Mudr.Lant Proboha, proč používáš kritický scénář? Tys nejezdil na fichtlu/autem bez papíru, po lesních i polních cestách, po polích? Kolik ti visí, na čerstvě vymalované stěně oceněních "Kavalír silnic"?
Ale jasně, že jo - ale bez papírů naposledy před cca šestatřiceti lety...
;)
Úúúúplně jinej provoz, než dnes...
___
Upřímně - je mi naprosto jedno, jestli se někdo někde bude na polňačce nebo i málo vytížené okresce učit řídit.
Ale:
1. dle zákona nesmí
2. může být postižen on/a i ten/ta, kdo mu/jí auto svěří
3. už dávno u nás nefunguje, v obecné rovině, "kavalírství" mezi řidiči (to nevidíš??)
4. dneska už snad ani neznám 'opuštěnou' okresku (nedávno jsem na olomoucku valil bulvy, kolik je na okresce v sobotu dopoledne cyklistů - a to naprosto neznalých či nedbajících nějakého zákona)
;)

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 10 dub 2018 07:40

Kde jsou ty časy když z Jablonce do Brna na velkou cenu bez řidičáku.Celý rok od 16 do 17 Nás kluky naháněli pomocníci VB.Kolikrát jsem musel nechat motorku v lese pod chrastím.Taky párkrát stihačka půllitrem.No nakonec to dopadlo vše dobře akorát jednou mě táta rozbil papuli.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 10 dub 2018 11:30

mowla Ale jasně, že jo - ale bez papírů naposledy před cca šestatřiceti lety...
;)
Úúúúplně jinej provoz, než dnes...
___
Upřímně - je mi naprosto jedno, jestli se někdo někde bude na polňačce nebo i málo vytížené okresce učit řídit.
Ale:
1. dle zákona nesmí
2. může být postižen on/a i ten/ta, kdo mu/jí auto svěří
3. už dávno u nás nefunguje, v obecné rovině, "kavalírství" mezi řidiči (to nevidíš??)
4. dneska už snad ani neznám 'opuštěnou' okresku (nedávno jsem na olomoucku valil bulvy, kolik je na okresce v sobotu dopoledne cyklistů - a to naprosto neznalých či nedbajících nějakého zákona)
;)
:-)( :-)( :-)( :-y

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 dub 2018 13:27

satam Neexistují, viz §5 odst.2 z. č. 13/1997Sb.
Pleteš hrušky s jablky, protože existují místní komunikace IV. třídy, viz §6 odst.2 písm.d) z. č. 13/1997Sb. To je ale úplně o něčem jiném ;)
Přiznávám, spletl jsem si silnici od komunikace, ale to nic nemění na to, že by se po ni nemohlo jezdit i bez ŘP...ovšem bez asistence Policie.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 10 dub 2018 13:58

Mudr.Lant Přiznávám, spletl jsem si silnici od komunikace, ale to nic nemění na to, že by se po ni nemohlo jezdit i bez ŘP...ovšem bez asistence Policie.
Silnice je komunikace, nepleť si s místní komunikací, což je zákonný termín ;)
Bez asistence policie můžeš jezdit bez ŘO, potažmo ŘP po jakékoli komunikaci, i po dálnici. Takže si prosím uvědom, jaké nesmysly tu plodíš. Říkám to bez jakékoli averze a postranních úmyslů, úplně stejně bych to řekl komukoliv jinému, kdo by sem toto napsal.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 dub 2018 14:23

satam Silnice je komunikace, nepleť si s místní komunikací, což je zákonný termín ;)
Bez asistence policie můžeš jezdit bez ŘO, potažmo ŘP po jakékoli komunikaci, i po dálnici. Takže si prosím uvědom, jaké nesmysly tu plodíš. Říkám to bez jakékoli averze a postranních úmyslů, úplně stejně bych to řekl komukoliv jinému, kdo by sem toto napsal.
Koukám, že za zmýlenou se platí, ale přečti si mojí odpověď ještě jednou: Co je zakázáno, je dovoleno. Určitě by s tebou jel i vlastník auta, který má ŘP. Je nějaký problém, zajet po polňačce hluboko do polí, nejlépe k lesu, kde ještě není zaseto nebo tak je louka, a tam se učit řídit? Vnuk se učil jezdit mezi vesnicemi po silnici IV. třídy (místní komunikaci), kde se policajti vidí jen v sezónu parketů a takových míst je spousta.
V případě, že by se k vám blížilo nějaké vozidlo, není problém přesednout!

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 10 dub 2018 15:40

Doktore, nerozmazávej to jak lejno, už to smrdí. Je mi jasné, že se snažíš za každou cenu vykroutit, ale udělal bys lépe, kdybys už nereagoval.
Jednak: Co je zakázáno, je dovoleno. To si fakt děláš prču.
A dále: Ta citace (červeně místní komunikace) nesedí, v původním příspěvku není o místní komunikaci ani čárka, naopak velmi jasně je tam silnice IV. třídy.
Na tvém místě bych to tvé lejno dále nerozmazával ;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 dub 2018 17:29

satam Doktore, nerozmazávej to jak lejno, už to smrdí. Je mi jasné, že se snažíš za každou cenu vykroutit, ale udělal bys lépe, kdybys už nereagoval.
Jednak: Co je zakázáno, je dovoleno. To si fakt děláš prču.
A dále: Ta citace (červeně místní komunikace) nesedí, v původním příspěvku není o místní komunikaci ani čárka, naopak velmi jasně je tam silnice IV. třídy.
Na tvém místě bych to tvé lejno dále nerozmazával ;)
Podívej, nechci přijít do konfliktu s tebou, protože tady v Pravidlech bych mohl také použít Co je zakázáno je dovoleno! To moje připsané místní komunikace červeně je proto, abys viděl ty i ostatní, že jsem se zmýlil ve výrazu. Pokud sis nevšiml, tak jsem přiznal, že jsem se spletl!
To lejno teda ti teda z obličeje utírám.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 10 dub 2018 17:32

Mudr.Lant Podívej, nechci přijít do konfliktu s tebou, protože tady v Pravidlech bych mohl také použít Co je zakázáno je dovoleno! To moje připsané místní komunikace červeně je proto, abys viděl ty i ostatní, že jsem se zmýlil ve výrazu. Pokud sis nevšiml, tak jsem přiznal, že jsem se spletl!
To lejno teda ti teda z obličeje utírám.
A bude se v tom lejně rochnit dál a dál :lol: :lol: :lol:


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jde žít bez řidičského průkazu?
       od remek » 06 zář 2016 08:00 »
    3 Příspěvků
    922 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    06 zář 2016 10:22
  •    Výměna řidičského průkazu
       od Havelka Josef » 21 dub 2017 07:53 »
    3 Příspěvků
    984 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    21 dub 2017 15:13
  •    Kam nahlásit ztrátu řidičského průkazu?
       od Milan Vlastko » 22 říj 2017 16:05 »
    1 Příspěvků
    650 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    22 říj 2017 16:40
  •    Jízda na černo bez občanského průkazu
       od Zorka20 » 19 kvě 2016 07:22 »
    4 Příspěvků
    1137 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Sandra
    05 čer 2017 13:57
  •    Co znamená v plné polní?
       od Uďa » 07 pro 2016 14:17 »
    2 Příspěvků
    950 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Venca
    08 pro 2016 08:43