Za pôžičku vrátený úrok

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Veroika222

Za pôžičku vrátený úrok

Nový příspěvek od Veroika222 » 21 říj 2018 23:46

V piatok mi prišlo s ammado. vyrozumenie, že mi vrátia úrok za poctivé splácania. Suma 147,80 EUR. Potešilo ma to ale v tom vyromení stojí, že úrok bol vrátený z vypočítanej RPNM a chcela by som si overiť, či suma sedí. Nemôžem na Ammado pôžičku povedať krivého slova. Sú fakt autoritou medzi pôžičkami. Ide mi len o to, že aj počítač je omylný. Rada by som sa vás teda opýtala, či je tu na fóre niekto, kto sa vyzná v tom, čo to vlastne to RPNM je. Úrok tam bol 8,4% a to RPNM 9,8%. Splátku mám 96 EUR na dobu 36 mesiacov. Ako si tu pôžičku resp. úrok mám vypočítať? Ďakujem.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Za pôžičku vrátený úrok

Nový příspěvek od satam » 22 říj 2018 11:04

V tomto směru je počítač neomylný. Omylný může být jen jeho operátor, tedy člověk, který ho ovládá a zadává do něj údaje.
Jinak co je RPNM nevím, ale RPMN (v česku RPSN) je Ročná percentná miera nákladov, s podrobným vysvětlením a rozdílem mezi úrokem a RPSN tě odkážu na některý vyhledavač, kde se ti určitě potřebných informací dostane.
A s přepočítáváním bych se nezdržoval, bude to jen zbytečně ztracený čas.

Odpovědět