Dotaz

Odeslat odpověď


Ochrana proti spamu (neregistrovaný uživatel)
Smajlíci
/a/ *21* 8-) :D :evil: !!! *22* :DD :-| ??? :-P :-)( :-xx :-n :-y :-pa :smile: ;) :( :o :shock: :? :lol: :-x :oops: :cry: :roll: -:u -:-/ /:/) I-:( :/-p :-/n :-ch :-t :-:u a:-) /n/

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu Dotaz

Re: Dotaz

od satam » 07 lis 2019 08:36

Tazatel i rádkyně dodali neúplné příspěvky.
K tazateli: Nárok na důchod je po dosažení důchodového věku (podle zákona 65 let, které jsou zatím redukovány podle ročníku narození) a odpracování 35 let včetně náhradních dob. Z tohoto pohledu "odpověděl" pracovní úřad správně, ale neúplně! Ovšem matka se na PÚ málo rozčílila (spíš vůbec), jinak by se dozvěděla další podstatné informace. A k těm je třeba zodpovědět některé další dotazy, např. zda žije v manželství, jaký je příjem rodiny, jaké jsou případné vedlejší příjmy apod.
K rádkyni. Ta odpověď je vlastně k ničemu, protože v ní není rada. Obracet se na MPSV je bezpředmětné, viz dále. Že matka nemá nárok na důchod je fakt. Ovšem nejspíš má nárok na příslušné sociální dávky, o čemž ji měl PÚ informovat. Zároveň ji měl informovat o způsobu, jakým se těch sociálních dávek domoci. Nebo si snad někdo myslí, že cikánka, která nikdy nepracovala a má 10 dětí, od státu nic nedostane? A že ty nevzdělané cikánky mají špičkové informace o svých právech a nárocích, které bohužel normální člověk nezná. Kromě toho mám zato, že po dosažení nějakého podstatně vyššího věku je pak nárok na nějaký základní důchod. Ovšem toto nevím zcela jistě.
Takže šupky hupky zpět na PÚ, popř. na OSSZ a vypáčit z nich informace o těch dávkách. Pak si podat příslušnou žádost doplněnou dalšími informacemi a matka by měla na jistý sociální příjem dosáhnout.

Re: Dotaz

od Eva » 06 lis 2019 18:01

Ano, je to tak, jak říkají na úřadě. Případně se zkus obrátit na Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Dotaz

od exe.exe. » 20 říj 2019 17:14

Ahoj mám dotaz moje maminka ma dvě děti ma odpracovano 8 let +dvě děti a zbytek let byla na pracovním úřadě kde byla evidována cca 5 let nikdy nedostala ani korunu nakonec když se ptala jestli ma nárok na nějaký důchod protože už ma na to léta tak ji vykopli z úřadu a řekli ze na nic nemá nárok tak jak to vlastně ? Jestli ma odpracovano 8 let a připočítat děti cca 6let je 14 let a nedostane nic .? Děkuji za odpověď

Nahoru