Nejsou náhradní díly na porouchaný elektrospotřebič?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Volf

Nejsou náhradní díly na porouchaný elektrospotřebič?

Nový příspěvek od Volf » 20 srp 2017 22:47

Jak si může výrobce elektroniky dovolit nedodávat na trh náhradní díly při opravě daného výrobku? Po záruční době se nám porouchal velice drahý vysavač. Když jsem ho odnesl do opravny, bylo mě řečeno že náhradní díly prostě nejsou ať si koupím nový. Stejně to bylo i u jiného opraváře. Výrobce vysavačů prý nedodává náhradní díly na opravu. Má na to vůbec právo?
satam
člen
Příspěvků 6384
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 20 srp 2017 23:01

Jó, socialismus už je pryč a v dnešní době nikdo výrobcům nenařizuje, zda a jak dlouho mají vyrábět náhradní díly. Zkus se obrátit přímo na výrobce, někteří bývají až neskutečně vstřícní. A možná, že se také dozvíš, že s těmi ND je to trošku jinak, než tvrdí servisy.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 21 srp 2017 00:02

Má...
Ty máš ovšem právo si koupit vysavač jiného výrobce...
;-)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 21 srp 2017 09:25

Výrobce nebo prodejce nemá žádné jiné povinnosti, než to, aby v době záruky zajistil řádný servis. Občanský zákoník říká, že máme právo v době záruční nechat odstranit vadu na spotřebiči, vrátit ten spotřebič, dostat přiměřenou slevu atd. Jakmile nám skončí záruční doba, výrobce nemá povinnost ještě rok, dva, tři, pět ještě držet skladové díly. Prostě berme to tak, že se nám může stát, že výrobku skončila záruční doba, výrobek je neopravitelný a my máme smůlu.
Zdroj: Černé ovce


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek