Jaký je váš názor na manželství s rozdílným vzděláním?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 02 lis 2017 09:27

To není o vzdělání, ale o přirozené inteligenci. Je fakt, že mezi osobami s VŠ na jedné a ZŠ na druhé straně to nejspíš ideální nebude, na druhé straně znám případy, kdy se rozvedli dva vysokoškoláci, kteří měli hodně společného (nemyslím majetkově).

Uživatelský avatar
Matěj Trdelka
člen
Příspěvků 566
Registrován 06 čer 2017 11:20

Nový příspěvek od Matěj Trdelka » 02 lis 2017 09:28

Podle mě ano. Pokud se nebude jeden vytahovat nad druhým že má lepší vzdělání tak v tom nevidím problém.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 02 lis 2017 09:33

Někde jsem četl, že manželky s nižším vzděláním, než má manžel, jsou omezené a mají roli kuchařky, uklízečky a dalších podřadných prací.
Bůh je opatruj, ty manželky! :cry:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 02 lis 2017 09:35

Může klapat...
;)
Proč ne?
___
Myslím, že manželství/partnerství bývá založeno na jiných vlastnostech, než je dosažený stupeň vzdělání...
;)
___
Koneckonců - má někdejší (VŠ) je nyní už asi 10 let naprosto spokojená (aspoň pokud vím) s 'jen' vyučeným partnerem...
:lol: :lol: :lol:


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 02 lis 2017 09:39

Mudr.Lant Někde jsem četl, že manželky s nižším vzděláním, než má manžel, jsou omezené a mají roli kuchařky, uklízečky a dalších podřadných prací.
Bůh je opatruj, ty manželky! :cry:
Hochu - omezené (nechci přímo napsat husy) baby mohou mít i VŠ... A chlapi - tupci, zrovnatak...
:lol:
A naopak - kamarádka, velice šikovná baba, úspěšná podnikatelka (a nikoli v nějakých sra*kách, jako sex, kosmetika, móda), má jen dokončené základní vzdělání...
;)

Maternita
člen
Příspěvků 32
Registrován 03 lis 2017 09:59

Nový příspěvek od Maternita » 03 lis 2017 10:06

Já měla muže se vzděláním jen s ZŠ, uživit nás dokázal, v tom problém nebyl, ale neunesl to, že jsem díky VŠ později začala vydělávat víc... Z mé strany to problém nebyl :(


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek