Je používání programu Ccleaner nebezpečné?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Hála

Je používání programu Ccleaner nebezpečné?

Nový příspěvek od Hála » 06 čer 2018 08:54

Je pravda že používání tohoto programu může poškodit počítač při čištění registru? Někde jsem to četl na internetu. Nebo je to bezpečný program?




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 čer 2018 09:04

Pro člověka, který ví, co dělá (a nedělá, co neví), je Ccleaner výrazné a bezpečné zjednodušení některých činností.
;)
Jinak jeho používání jisté nebezpečí skýtá - zrovna třeba čištění registrů může způsobit zhroucení systému.
___
Každopádně - před každým čištěním (apod.) vřele doporučuju zazálohovat důzežitá data.
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 06 čer 2018 14:37

Je i není. Omylem jsem zaškrtnul políčku "vysypat koš" a obsah koše byl fuč.

Mikula
člen
Příspěvků 114
Registrován 11 říj 2017 15:14

Nový příspěvek od Mikula » 06 čer 2018 14:44

Tak do koše si snad nedáváš nic co potřebuješ. :-) Já už CCleaner nepoužívám. Mažu jenom dočasné programy a ty jdou vymazat přímo přes Win. :D

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 čer 2018 14:50

Mudr.Lant Je i není. Omylem jsem zaškrtnul políčku "vysypat koš" a obsah koše byl fuč.
:lol:
I to lze 'spravit' - ale v koši - tedy tom Windowsovem, jsem se naposledy hrabal tak před pětadvaceti lety...
;)


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 čer 2018 14:59

Mikula Tak do koše si snad nedáváš nic co potřebuješ. :-) Já už CCleaner nepoužívám. Mažu jenom dočasné programy a ty jdou vymazat přímo přes Win. :D
Woknovej odinstalator je uuuplne na houby. ..
;)
Na odinstalaci je nejlepší - z obecně dostupných, RevoUninstaller (pokud chceš vyzkoušet, vždyť stahuj z oficiálního webu a při instalaci dávej pozor, co delas).
Ccleaner používám právě jen na čištění.
;)
Jo - nevím, jak mas Win, ja jsem po vyzkoušení osmicek přešel na Linux a po vyzkoušení 8.1 jsem se v tom utvrdil - desítky jsem odmítl byť i jen vyzkoušet. ..
Jen z nostalgie ještě udrzuju par počítačů se sedmickami a jeden dokonce ještě s XP...
:lol:

Mikula
člen
Příspěvků 114
Registrován 11 říj 2017 15:14

Nový příspěvek od Mikula » 06 čer 2018 15:13

mowla Woknovej odinstalator je uuuplne na houby. ..
;)
Na odinstalaci je nejlepší - z obecně dostupných, RevoUninstaller (pokud chceš vyzkoušet, vždyť stahuj z oficiálního webu a při instalaci dávej pozor, co delas).
Ccleaner používám právě jen na čištění.
;)
Jo - nevím, jak mas Win, ja jsem po vyzkoušení osmicek přešel na Linux a po vyzkoušení 8.1 jsem se v tom utvrdil - desítky jsem odmítl byť i jen vyzkoušet. ..
Jen z nostalgie ještě udrzuju par počítačů se sedmickami a jeden dokonce ještě s XP...
:lol:
Špatně jsem to napsal. :D Ne dočasné programy, ale soubory jsme myslel. Moc programů neinstaluji. Vystačím si s tím co mám. Aktivně využívám Win7 a Win10. Linux jde úplně mimo mě.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 čer 2018 16:03

Mikula Špatně jsem to napsal. :D Ne dočasné programy, ale soubory jsme myslel. Moc programů neinstaluji. Vystačím si s tím co mám. Aktivně využívám Win7 a Win10. Linux jde úplně mimo mě.
Aha, jasne, v tom případe je Ccleaner dobry, staci i čistič v sedmickach, desítky, jak jsem psal, nepoužívám (párkrát jsem je potkal, ale spíše je nesnáším )...
;)
Linux - no, ja odchovaný na lecčems (bezva byl treba na začátku devadesátých let Solaris - a dodneška je), jsem Windows aktivně (profi) udržoval do NT 4 (servery), do XP (stejsny ) , do 7 samostatné stanice (osobní počítače, vždycky jsem trval na tom, že instalace bude plna verze - nejake ty houmy jsem nebral - například neměly CommandLine).
8 mne znechutily, 8.1 to dorazily...
;)
Takže mne už M$ nenalaka. ..
___
A v tech menších mrchach - tablet, telefon - jedine Android. .. BTW - dodneška nejraději používám obyčejný telefon, Smart a tablet mam hlavně na čtení knížek a mapy...
;)
Mobile Win je mrtev (nastesti) a Apple mne neláká - ja si spíš hraju se systémem, než s multimédií. ..

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 06 čer 2018 22:11

Hála Je pravda že používání tohoto programu může poškodit počítač při čištění registru? Někde jsem to četl na internetu. Nebo je to bezpečný program?
Registry určitě nedoporučuji čistit Ccleanerem. Ten totiž registry nečistí cíleně. Jinak ho používám, pokud nepoužiješ nekvalifikované zásahy do jeho nastavení, je jeden z nejlepších a naprosto bezpečný.
Pokud vůbec čistím registry, používám program ZSoftUninstaller (obdoba RevoUninstaller), který po odinstalování konkrétního programu nabídne odinstalování souvisejících zápisů v registrech.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 06 čer 2018 22:56

satam Registry určitě nedoporučuji čistit Ccleanerem. Ten totiž registry nečistí cíleně. Jinak ho používám, pokud nepoužiješ nekvalifikované zásahy do jeho nastavení, je jeden z nejlepších a naprosto bezpečný.
Pokud vůbec čistím registry, používám program ZSoftUninstaller (obdoba RevoUninstaller), který po odinstalování konkrétního programu nabídne odinstalování souvisejících zápisů v registrech.
Čištění registrů je vždy necílené...
V tom totiž čištění spočívá...
A v Registry do Win7 (vyšší verze nepoužívám, neznám) je Ccleaner bezproblémový - jen nesmíš, jako laik, měnit základní nastavení (nelaik se neptá - ten ví...).
:lol:
Jinak se o vyčištění klíčů při odinstalaci SW postará vhodný odinstalátor (Windowsí je k ničemu)...
;)

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 07 čer 2018 06:41

mowla Čištění registrů je vždy necílené...
Je mi líto, ale čištění registrů odinstalátorem (alespoň mým) je cílené, odinstalátor maže zápisy, které souvisely s právě odinstalovaným programem, a nic jiného. Kdežto Ccleaner maže zápisy nepoužívané a podle něj zbytečné, což může vést k tomu, že vymaže dlouho nepoužívaný zápis a pak najednou "přestane něco fungovat".
Mám vlastní zkušenosti s čištěním registrů jak Ccleanerem, tak ZSoftUninstallerem a to, co popisuji, mám potvrzené odborníky.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Je používání vteřinového lepidla nebezpečné?
       od Martin » 11 dub 2017 13:08 »
    3 Příspěvků
    612 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Anna
    11 dub 2017 13:11
  •    Jak využít CCleaner?
       od Dobrava Mirek » 29 črc 2018 10:23 »
    5 Příspěvků
    630 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    29 črc 2018 11:15
  •    Má CCleaner v sobě antivir?
       od Tříska » 08 srp 2018 15:41 »
    5 Příspěvků
    526 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    08 srp 2018 16:35
  •    Jak dlouho nechat myčku zavřenou po dojetí programu?
       od milá » 23 bře 2017 13:34 »
    2 Příspěvků
    592 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Einstein
    23 bře 2017 13:39
  •    V jakém programu zdarma stříhat videa?
       od Viktor 30 » 26 lis 2017 07:28 »
    2 Příspěvků
    786 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    26 lis 2017 09:32