Pomáhají Vám spreje proti klíšťatům ?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Uživatelský avatar
Sova
člen
Příspěvků 841
Registrován 13 čer 2016 10:37

Pomáhají Vám spreje proti klíšťatům ?

Nový příspěvek od Sova » 07 črc 2016 10:38

Nevím jestli je to náhoda ale na klíšťata netrpím. Po návratu z lesa nemám nikdy žádné. Synovec přivezl sprej proti klíšťatům tak jsem se s ním stříkla a po návratu z lesa jsem měla po x letech klíště.

Buď je to strašná náhoda, nebo do těch sprejů dávají něco co klíšťata moc neodpuzuje a člověk ty přípravky kupuje a kupuje. Zajímavé je že jsem si nastříkala kalhoty a boty a klíště jsem měla za kolenem.
Tak nevím jestli těm sprejům věřit (a to prý stála ta miniaturní lahvička 156 kč).




Uživatelský avatar
Paulie
člen
Příspěvků 1535
Registrován 16 úno 2016 08:21

Nový příspěvek od Paulie » 07 črc 2016 11:55

Já se nikdy ničím nestříkal. Prostě nechodím do vysoké trávy a těmto přípravkům stejně nevěřím.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 07 črc 2016 12:52

Nevím, nekupuji to. :) Já chodím lesem každý den, protože mám psa a klíšťata se mne nechytají. Pes nosí antiparazitní obojek a také žádná klíšťata nechytá. Dříve jsem na něj zkoušela různé přípravky které se stříkají na kožich, ale nebyl účinný žádný z nich.
Hodně jsem slyšela, že pomáhá B-komplex. Člověk jim potom nevoní a nejdou na něj.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek