Jak se vyrovnat s hlukem od sousedů

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Grant

Jak se vyrovnat s hlukem od sousedů

Nový příspěvek od Grant » 24 lis 2016 07:58

Mám takový problém. Sousedi mají malé děti a je strašný kravál. Domluva nepomohla ani nic jiného. Stěhovat pryč se nechci. Jak se s tím hlukem vyrovnat? Začnou dělat krevál a mně se udělá špatně a začne mě bolet na hrudi. Vždydy je mi úplně na zvracení nevím už co s tím mám dělat. Poslední dobou se ještě takhle s tím rozčílím že mi začne hučet v uších. Dá se s tím nějak srovnat aby mi to přestalo vadit jiné řešení kromě toho odstěhovat se kvůli těm idiotům nevidím. Představte si ale že vám někdo od rána od 6:30 do večera do desíti bouchá a dupe nad hlavou křičí a něčím mlátí o topení. Už jsem z toho opravdu zoufalý. Nepište mi prosím že takových případů je miliony že nejsem jediný. Mě zajímá to jestli se s tím může člověk nějak vyrovnat aby mu to přestalo vadit. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 24 lis 2016 08:06

Jak vidno, z tvého příspěvku, tak sousedi dodržují noční klid. I kdybys zavolal hygienu na měření hluku, nepochodíš. Snad by pomohlo, aby si sousedé odhlučnili podlahu, a ty strop, ale jak píšeš, že mlátí i do radiátorů, tak je to zbytečné. Používat uklidňující léky není to pravé ořechové, ale když není zbytí? Možná by pomohl posudek lékaře, který by se dal použít proti sousedům u správce domu.

Grant

Nový příspěvek od Grant » 24 lis 2016 08:13

Správci domů už jsem to nahlásil. Ten mi řekl že to je běžný život. Je to tu zase od rána peklo tak opravdu už začínám uvažovat o tom že se přestěhuji. Bydlím tu celý život ale nerad bych dostal infarkt.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 24 lis 2016 08:19

Ta rodina, ta je z těch nepřizpůsobivých?

Grant

Nový příspěvek od Grant » 24 lis 2016 08:36

To naštěstí ne. Nevím jestli by mi pomohla jóga nebo něco jiného abych se dokázal zklidnit a nemyslel na ty rány okolo. Zkoušel jsem si pouštět do sluchátek hudbu. Výsledkem je ale hučení v uších které mám už několik týdnů a nevím co s tím dál. Jenomže potichu puštěné hudba do uší ty rány nepřekryla.


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 24 lis 2016 10:03

Zvyknout se dá na všechno. Jinak by lidé nemohli bydlet třeba u trati, kde často jezdí vlaky, nebo u rušných ulic. Já jsem se naučila rušivé zvuky nevnímat. Sice je slyším, ale jdou tak nějak mimo mne. Třeba štěkající pes na sousedově zahradě mne neruší vůbec, není můj, nevnímám ho. Ty už máš podrážděné nervy a asi už budeš reagovat na každý zvuk, který uslyšíš. Možná si pro začátek nech napsat něco na uklidnění, aby ti ty zvuky byly jedno. Pak postupně prášky vysazuj a duchu se ujišťuj, že tě hluk vůbec nezajímá, protože to není tvůj problém, ty nemáš co řešit.
Druhá možnost je nosit na uších sluchátka bez zvuku, tak budeš mít jenom ticho.
Třetí možnost je běhat co nejčastěji k sousedům a slušně je žádat ať se ztiší. Když je budeš neustále rušit zvoněním, to zase bude vadit jim. Snad se pokusí chovat se tišeji. Slušná rodina by to určitě udělala.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Jak ochránit uši před hlukem?
       od Danuše76 » 30 dub 2017 10:13 »
    3 Příspěvků
    598 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jindřiška
    30 dub 2017 10:16
  •    Jak se vyrovnat se smrtí člověka?
       od Daniela Drábková » 13 kvě 2016 08:56 »
    2 Příspěvků
    835 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    13 kvě 2016 09:33
  •    Jak vyrovnat promáčknutý plech ?
       od Zelenka Libor » 16 čer 2016 08:53 »
    2 Příspěvků
    1432 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    16 čer 2016 09:37
  •    Je v paneláku hluk od sousedů ?
       od Ruda Koštýř » 30 čer 2016 12:04 »
    4 Příspěvků
    1153 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Pepa
    22 črc 2016 13:43
  •    Jak se vyrovnat s vánoční samotou
       od Jirka30 » 29 lis 2016 11:30 »
    3 Příspěvků
    780 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Jirka30
    29 lis 2016 11:34