Platí za mě úřad práce sociální i zdravotní pojištění?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 12 led 2017 11:23

Ano. Neplatí to sice přímo úřad práce, ale platí to stát. Když se nahlásíš na pracáku, povinnost platit zdravotní a sociální pojištění nemáš. Přesto se ti do důchodu bude započítávat jako zaplacené.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 12 led 2017 11:33

ÚP platí pouze zdravotní pojištění, ale jak píše Ann, doba evidence se započítává do důchodu.

24eu

Nový příspěvek od 24eu » 19 lis 2017 10:58

Ann Ano. Neplatí to sice přímo úřad práce, ale platí to stát. Když se nahlásíš na pracáku, povinnost platit zdravotní a sociální pojištění nemáš. Přesto se ti do důchodu bude započítávat jako zaplacené.
Nesmyslná a nepravdivá odpověď! Doba evidence na ÚP se „do důchodu jako placená“ nepočítá.

Mudr.Lant ÚP platí pouze zdravotní pojištění, ale jak píše Ann, doba evidence se započítává do důchodu.
Nepřesná odpověď: Doba evidence na ÚP se do doby důchodového pojištění započítává částečně.
Více (ať nemusím psát znovu) v otázce: Platí ÚP i sociální pojištění?

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 19 lis 2017 11:19

24eu Nesmyslná a nepravdivá odpověď! Doba evidence na ÚP se „do důchodu jako placená“ nepočítá.
Je to doba vyčleněná. Nic neovlivní, tedy ani nárok na důchod a výši důchodových dávek. Roky se počítají stejně, jako kdyby sociální pojištění placené bylo. Proto ta moje větička do důchodu se ti započítávat bude. Je to napsáno tak, aby pochopil každý. :lol:


satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 19 lis 2017 11:47

Ann Je to doba vyčleněná. Nic neovlivní, tedy ani nárok na důchod a výši důchodových dávek. Roky se počítají stejně, jako kdyby sociální pojištění placené bylo. Proto ta moje větička do důchodu se ti započítávat bude. Je to napsáno tak, aby pochopil každý. :lol:
Zkusím opravit všechny: Doba na ÚP se započítává pro důchod, ale jednak ne donekonečna a jednak se redukuje, nezapočítává se plná doba.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek