Jaké šrouby použít na uchycení houpačky?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Lalina

Jaké šrouby použít na uchycení houpačky?

Nový příspěvek od Lalina » 16 bře 2018 09:06

Zdravím,
chceme s manželem přidělat dětskou houpačku do železných futer mezi pokoje. Jaké šrouby koupit?




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 16 bře 2018 09:26

Těch možností je spousta, ale mám v praxi osvědčené https://srouby-s-okem.heureka.cz/houpac ... 962eeb68a5 Tyto šrouby mám ale připevněny hmoždinkami nad furty, protože je zbytečně vrtat do futer. Až je budu oddělávat, hmoždinky vytáhnu a díru zasádruji.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 16 bře 2018 12:28

Lalina Zdravím,
chceme s manželem přidělat dětskou houpačku do železných futer mezi pokoje. Jaké šrouby koupit?
Tohle zahrnuje dva problémy. ..
1. šrouby - specialne pro houpačky určené - pevnostní (obyčejné se rády strihnou )
2. materiál nad futry (futra samotna neudrží nic)
a) panel - ideální varianta, použij ocelovou kotvu
b) betonový překlad v cihelnem zdivu - viz A
c) cihla bez překladu - doporučuji chemickou kotvu - a pravidelne kontroly, zda se netrhá zed. ..!
d) pórobeton - vrele doporučuji na houpačku zapomenout - dite si můžeš zmrzacit či zabít i levněji
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 16 bře 2018 14:13

mowla Tohle zahrnuje dva problémy. ..
1. šrouby - specialne pro houpačky určené - pevnostní (obyčejné se rády strihnou )
2. materiál nad futry (futra samotna neudrží nic)
a) panel - ideální varianta, použij ocelovou kotvu
b) betonový překlad v cihelnem zdivu - viz A
c) cihla bez překladu - doporučuji chemickou kotvu - a pravidelne kontroly, zda se netrhá zed. ..!
d) pórobeton - vrele doporučuji na houpačku zapomenout - dite si můžeš zmrzacit či zabít i levněji
;)
Proč ty jdeš na všechno složitě. Tyto šrouby, které jsou na obrázku udrží i prase, tedy i mně. :lol:
šrouby.JPG
šrouby.JPG (134.88 KiB) Zobrazeno 1988 x

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 16 bře 2018 14:16

Mudr.Lant Proč ty jdeš na všechno složitě. Tyto šrouby, které jsou na obrázku udrží i prase, tedy i mně. :lol:
Šrouby jo, ale co ta zeď?


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 16 bře 2018 14:21

Mudr.Lant Proč ty jdeš na všechno složitě. Tyto šrouby, které jsou na obrázku udrží i prase, tedy i mně. :lol:
šrouby.JPG
:lol: :lol: :lol:
Doktore...!!
:lol: :lol: :lol:
Nevěř tomu...
Resp. - vyzkoušej si to...
Zavěs se na ně a chvíli (půlhodinku?) se houpej, jen lehce - tak +/- 15°... (kam chtěj lítat děcka ani nechtěj vědět).
Ale...!!! - zabezpeč si 'přistání'...
:lol: :lol: :lol:
___
Ale jo, možná su paranoidní - já dělal speleo - a tam, když se utrhneš, nemáš podlahu půl metru pod sedátkem.
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 16 bře 2018 14:38

mowla :lol: :lol: :lol:
Doktore...!!
:lol: :lol: :lol:
Nevěř tomu...
Resp. - vyzkoušej si to...
Zavěs se na ně a chvíli (půlhodinku?) se houpej, jen lehce - tak +/- 15°... (kam chtěj lítat děcka ani nechtěj vědět).
Ale...!!! - zabezpeč si 'přistání'...
:lol: :lol: :lol:
___
Ale jo, možná su paranoidní - já dělal speleo - a tam, když se utrhneš, nemáš podlahu půl metru pod sedátkem.
;)
Pane bože. Vždyť se na tom houpali ti dva nejmenší a myslíš, že jako dědek bych je dal do houpačky aniž bych věděl, že háky neunesou 10 - 12 kg? :-:u Tady ti je praxe speologa k hownu. :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 16 bře 2018 14:39

satam Šrouby jo, ale co ta zeď?
Co může být nad zárubni, dřevo?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 16 bře 2018 14:50

Mudr.Lant Pane bože. Vždyť se na tom houpali ti dva nejmenší a myslíš, že jako dědek bych je dal do houpačky aniž bych věděl, že háky neunesou 10 - 12 kg? :-:u Tady ti je praxe speologa k hownu. :lol:
:lol: :lol: :lol:
"Zavěs se na ně a chvíli (půlhodinku?) se houpej, jen lehce - tak +/- 15°... "!!!
Tvrdil jsi, že ti udrží i tebe...
:lol:
Jak jsem psal - vyzkoušej to - 'sebou' - a uvidíš...
Jen - opravdu si zabezpeč 'přistání' - třeba zlomená kostrč je kuwsky bolestivá...
___
Doktore - dědku - ty si neumíš představit rozdíl mezi statickým a dynamickým zatížením...!!!
10-12 kilo udrží bez problému slušná jedna hmoždina v 12,5 SDK. Ale zkus to rozhoupat...
:lol: :lol: :lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 bře 2018 15:23

mowla :lol: :lol: :lol:
"Zavěs se na ně a chvíli (půlhodinku?) se houpej, jen lehce - tak +/- 15°... "!!!
Tvrdil jsi, že ti udrží i tebe...
:lol:
Jak jsem psal - vyzkoušej to - 'sebou' - a uvidíš...
Jen - opravdu si zabezpeč 'přistání' - třeba zlomená kostrč je kuwsky bolestivá...
___
Doktore - dědku - ty si neumíš představit rozdíl mezi statickým a dynamickým zatížením...!!!
10-12 kilo udrží bez problému slušná jedna hmoždina v 12,5 SDK. Ale zkus to rozhoupat...
:lol: :lol: :lol:
Hele, co je bezpečnější, ty šrouby zatočené v hmoždině, které mají unést 10-12 kg nebo ta hrazda, viz odkaz? https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=SPT5486
To by mohlo přece nahradit různé ty kotvy, vruty, šrouby...

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 17 bře 2018 15:42

Mudr.Lant Hele, co je bezpečnější, ty šrouby zatočené v hmoždině, které mají unést 10-12 kg nebo ta hrazda, viz odkaz? https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=SPT5486
To by mohlo přece nahradit různé ty kotvy, vruty, šrouby...
Ta hrazda je jen na rozpor - to je úplně k ničemu...
:lol:
Doktore...
1. asi takto - dynamické zatížení roste lineárně s délkou ramene a kvadraticky s úhlovou rychlostí
2. proč namísto použití vymyšleného vymýšlíš howěziny?
3. proč reálně nevyzkoušíš své řešení (jak jsi psal, jsi přesvědčen, že je OK - můžeš doložit foto 'po')?
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 17 bře 2018 15:48

mowla Ta hrazda je jen na rozpor - to je úplně k ničemu...
:lol:
Jdeš na to moc vědecky. Hrazda je něco jiného, houpačka je nebezpečná...
Jak dlouhý záznam chceš houpání houpačky, kterou zatížím kýblem brambor a rozhoupu ji?! :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 17 bře 2018 16:19

Mudr.Lant Jdeš na to moc vědecky. Hrazda je něco jiného, houpačka je nebezpečná...
Jak dlouhý záznam chceš houpání houpačky, kterou zatížím kýblem brambor a rozhoupu ji?! :lol:
Jak "kýbl brambor" - já měl zato, že houpat se budeš ty...
:lol:
Nevím, v čem máš ty hmoždiny, ale i když máš šrouby o 90°otočené, jsou to houpačkové šrouby a těch 10-12 kilo by měly vydržet...
;)

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 17 bře 2018 17:01

No doktore osobně souhlasím s Movlou.Ty houpačkové háky jsou na zatížení v podélné ose dobré.Ale ty je tam máš dané v horizontu a tak není od věci občas kontrolovat jestli nedochází k porušení.Třeba ohnutí nebo nalomení v místě kde končí závit.Tam by skutečně časem mohl nastat problém.Pravda je ta že děti už v raném věku nezřízeně na houpačkách blbnou,pokud nejsou pod dohledem.Vidím to u naší čtyřleté vnučky.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 18 bře 2018 12:47

dabač No doktore osobně souhlasím s Movlou.Ty houpačkové háky jsou na zatížení v podélné ose dobré.Ale ty je tam máš dané v horizontu a tak není od věci občas kontrolovat jestli nedochází k porušení.Třeba ohnutí nebo nalomení v místě kde končí závit.Tam by skutečně časem mohl nastat problém.Pravda je ta že děti už v raném věku nezřízeně na houpačkách blbnou,pokud nejsou pod dohledem.Vidím to u naší čtyřleté vnučky.
Dabači, já mám rád své vnuky jako ty svoje. Nikdy bych nedopustil , aby si ublížili.
Ale vem si, že ten šroub má průměr 10 mm a je ze dvou třetin v betonovém překladu.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Proč se používá podložka pod šrouby?
       od Matěj » 31 kvě 2016 16:22 »
    1 Příspěvků
    920 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    31 kvě 2016 16:42
  •    Hřebíky a šrouby bez rezu
       od Ivan » 14 čer 2016 08:33 »
    3 Příspěvků
    895 Zobrazení
    Poslední příspěvek od pulinek
    14 čer 2016 14:25
  •    Šrouby do sádrokartonu
       od Přemek Klán » 08 zář 2016 20:55 »
    2 Příspěvků
    782 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    09 zář 2016 15:13
  •    Jaké šrouby nezreznou?
       od Milan Ramek » 26 bře 2017 18:11 »
    3 Příspěvků
    534 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    26 bře 2017 18:17
  •    Co je nejlepší na zarezlé šrouby?
       od olga567 » 05 dub 2018 07:56 »
    1 Příspěvků
    567 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    05 dub 2018 16:09