Vybralo se více na daních po zavedení EET?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 kvě 2018 10:59

Nemám informace, pokud vím, pak ani FÚ či MFČR relevantní statistiky nezveřejnily.
;)
Ale můj osobní dojem je, že celostatne vybrané daně klesly.
Ne proto, že by před EET poplatníci dane neoptimalizovali - proto, že mnoho poplatníků přestalo oficiálne podnikat - a sice pracuji nadále, ale nepřiznávají ani to minimum...

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 kvě 2018 15:00

Šantora O kolik se vybralo na daních více po zavedení EET?
Ano, díky pana Babiše, který je otcem EET se vybralo více na daních. Necelých 24 a půl miliard korun navíc má přinést do státní kasy elektronická evidence tržeb po naběhnutí všech fází. Původní odhady přitom byly kolem 18 miliard korun.

Šantora

Nový příspěvek od Šantora » 10 kvě 2018 16:04

A když někdo přestal podnikat tak to znamená že nechce ukazovat o kolik šidil stát bez EET?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 10 kvě 2018 17:15

Šantora A když někdo přestal podnikat tak to znamená že nechce ukazovat o kolik šidil stát bez EET?
Ano - i to je jeden z důvodů, proč skončit...
:lol:


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 10 kvě 2018 19:45

Šantora A když někdo přestal podnikat tak to znamená že nechce ukazovat o kolik šidil stát bez EET?
Ono až tak nepřestal podnikat. Jen se změnil majitel v kruhu rodinném, změnil se název a pokračoval v podnikání, ale s tím, že už odvádí poctivě daně díky EET.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 kvě 2018 08:54

Mudr.Lant Ono až tak nepřestal podnikat. Jen se změnil majitel v kruhu rodinném, změnil se název a pokračoval v podnikání, ale s tím, že už odvádí poctivě daně díky EET.
;)
Někdy...
Jindy ne - v mém okolí zmizlo cca 30 % hospod...
Žádná změna názvu či majitele - prostě zavřeno...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 kvě 2018 08:56

mowla ;)
Někdy...
Jindy ne - v mém okolí zmizlo cca 30 % hospod...
Žádná změna názvu či majitele - prostě zavřeno...
;)
... a co je nyní v bývalých prostorách hospod?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 kvě 2018 08:59

Mudr.Lant ... a co je nyní v bývalých prostorách hospod?
V jedné prádelna (peněz) - čínská hospa, ovšem s mizernou kuchyní a tedy bez zákazníků.
V dalších čtyřech nic - prázdné prostory...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 kvě 2018 09:02

mowla V jedné prádelna (peněz) - čínská hospa, ovšem s mizernou kuchyní a tedy bez zákazníků.
V dalších čtyřech nic - prázdné prostory...
;)
Tak to se majitelům prostorů moc nevyplatí, když platí za služby (energie...) stále. :-ch

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 kvě 2018 09:03

Mudr.Lant Tak to se majitelům prostorů moc nevyplatí, když platí za služby (energie...) stále. :-ch
Město...
Úředníkům je to víceméně jedno...

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 kvě 2018 09:10

mowla Město...
Úředníkům je to víceméně jedno...
Hele, co kdybychom jedné z nich otevřeli bůčkárnu ?! :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 kvě 2018 09:18

Mudr.Lant Hele, co kdybychom jedné z nich otevřeli bůčkárnu ?! :lol:
:lol: :lol: :lol:
Obávám se, že bychom brzy skončili - kvůli EET...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 kvě 2018 09:28

mowla :lol: :lol: :lol:
Obávám se, že bychom brzy skončili - kvůli EET...
;)
No dovol, já bych byl poctivý obchodník a do holportu bych se zlodějem nešel. :lol:

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 11 kvě 2018 09:36

Mudr.Lant No dovol, já bych byl poctivý obchodník a do holportu bych se zlodějem nešel. :lol:
No právě...
Dělat kvalitní poctivý bůček a ještě platit daně - to by nás 'pražáci' neuživili...
:lol:

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 11 kvě 2018 09:54

mowla No právě...
Dělat kvalitní poctivý bůček a ještě platit daně - to by nás 'pražáci' neuživili...
:lol:
To bys ses divil, že by nás nejenom pražáci neuživili. Jedno story se života. Ve vedlejší vesnici byl (zrovna sedí za daňové úniky) koumák, který nakupoval klobásky v akci, jezdil na parkoviště mezi Chýnovem a Táborem s přenosnou udírnou, tam je očoudil a prodával za 50 korun 1 kus + chleba, hořčici a tácek. Za prázdniny si vydělal majlant a 2 roky nepodmíněně. :lol:

Mikula
člen
Příspěvků 114
Registrován 11 říj 2017 15:14

Nový příspěvek od Mikula » 11 kvě 2018 14:04

Spousta podnikatelů neskončila jenom proto že dělali něco nelegálně, ale kvůli tomu, že se jim prostě nevyplatí kupovat drahou pokladnu na které si zase někdo namastil kapsy a připojení k internetu, které vesnické hospody například moc nemívají. Pak můžeme taky spekulovat proč si EET Babiš nezavedl do vlastních stánků s potravinami.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 12 kvě 2018 10:22

Mikula Spousta podnikatelů neskončila jenom proto že dělali něco nelegálně, ale kvůli tomu, že se jim prostě nevyplatí kupovat drahou pokladnu na které si zase někdo namastil kapsy a připojení k internetu, které vesnické hospody například moc nemívají. Pak můžeme taky spekulovat proč si EET Babiš nezavedl do vlastních stánků s potravinami.
Pan Babiš má nějaké stánky? Řekni kde a já si tam zajedu nakoupit.
Co se týká nákladů na pokladnu EET + příslušenství, tak to si můžou odečíst z daní.
Chodím po obchodech a obchůdcích a zatím jsem nenarazil na jeden, který ukončil provoz z důvodů EET. Ovšem hospody, bary... se uzavřeli, jak píše Mowla a ptám se: Proč?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 12 kvě 2018 19:20

Mikula Spousta podnikatelů neskončila jenom proto že dělali něco nelegálně, ale kvůli tomu, že se jim prostě nevyplatí kupovat drahou pokladnu na které si zase někdo namastil kapsy a připojení k internetu, které vesnické hospody například moc nemívají. Pak můžeme taky spekulovat proč si EET Babiš nezavedl do vlastních stánků s potravinami.
To je nesmysl - jestliže je pro podnikatele podstatný přímý výdaj na EET (pokladna, tiskárna, připojení), nemá smysl, aby podnikal - stejné si nevydělá ani na 'slanou vodu' (kde jsou investice, obnova stávajících prostředků, vzdělávání se...??).
;)

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 12 kvě 2018 19:48

Mudr.Lant Ovšem hospody, bary... se uzavřeli, jak píše Mowla a ptám se: Proč?
Stěžejní důvody jsou dva...
1. EET - nutnost přiznat (a zdanit) stěžejní část příjmu (ze by hospodský i nyni danove neoptimalizoval je velmi iluzorní predstava)
2. zákaz kouření a z něj plynoucí odliv zákazníků hospod - pijaku
___
Zda jsem je uvedl ve správnem poradi nevím. ..
;)
Dalším důvodem je vcelku agresivní marketingova politika pivovaru k podpoře PETek (podpora domácího chlastani ) - taky už od toho pivovary upouštějí. ..
;)

EMiL

Re:

Nový příspěvek od EMiL » 07 lis 2018 00:01

Mudr.Lant
12 kvě 2018 10:22
… Co se týká nákladů na pokladnu EET + příslušenství, tak to si můžou odečíst z daní.
To není pravda, náklady na EET nelze „odečíst z daní“.
Lze o ně snížit daňový základ. → Na daních zaplatí o 15 % nákladů na EET méně.
Pokud vím bylo možné základ daňe snížit o 6.000 Kč. 15 % z 6.000 = 900 Kč.

Náklady na připojení k internetu by snad (??) měly být odpočitatelné.

fiona

Re: Vybralo se více na daních po zavedení EET?

Nový příspěvek od fiona » 24 čer 2019 15:29

Noo tak to by mě také docela zajímalo, jestli je ten náš stát díky tomu bohatší :D Já jsem se docela zajímala co se týče DPH a daní, tady je na to téma přehledný a přínosný článek. Jinak co říkáte na tu další vlnu EET co začátkem měsíce přišla? Teď už by se to mělo týkat všech i malých řemeslníků..

lahny
zkušení rádci
Příspěvků 173
Registrován 16 zář 2018 11:29

Re: Vybralo se více na daních po zavedení EET?

Nový příspěvek od lahny » 24 čer 2019 19:40

Nevím, jestli se vybralo víc peněz, ale alespoň to zlikvidovalo nepoctivé hospodské.Když mně v několika hospodách přinesli podměrečné pivo a já ho chtěl dotočit, tak...ve třech hospodách mně ho dali pod pípu a jak natáčel hospodský nová piva, tak kapky od pípy mně to pivo dotočilo.Měl jsem reklamovat? Ale co? Pivo bez pěny nebo pivo správně natočené?
V jiných hospodách mě zase řekli, že TO DOJDE.Když jsem řekl, že jim za to dám méně peněz, ŽE TO TAKY DOJDE, tak mně pivo vzali a jiné nepřinesli.
Mám kamaráda elektrikáře, který natahuje vedení po celém baráku.Takže jsem mu navrhl, aby také o centimetr dával kratší dráty, že se teplem natáhnou a k vypínačům to dojde.Jak je možné že on to dělat nemůže a hospodští to dělat mohou?
Takže plně podporuji EET, alespoň zmizí tito okrádači poctivých občanů.

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re: Vybralo se více na daních po zavedení EET?

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:04

no vsadil bych se že nikoli!!

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re:

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:05

mowla
10 kvě 2018 10:59
Nemám informace, pokud vím, pak ani FÚ či MFČR relevantní statistiky nezveřejnily.
;)
Ale můj osobní dojem je, že celostatne vybrané daně klesly.
Ne proto, že by před EET poplatníci dane neoptimalizovali - proto, že mnoho poplatníků přestalo oficiálne podnikat - a sice pracuji nadále, ale nepřiznávají ani to minimum...
no zajímavé... myslíte že se tenhle trend nějak zmnění?

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re:

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:06

Mudr.Lant
10 kvě 2018 15:00
Ano, díky pana Babiše, který je otcem EET se vybralo více na daních. Necelých 24 a půl miliard korun navíc má přinést do státní kasy elektronická evidence tržeb po naběhnutí všech fází. Původní odhady přitom byly kolem 18 miliard korun.
zdroj?

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re:

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:06

mowla
10 kvě 2018 17:15
Ano - i to je jeden z důvodů, proč skončit...
:lol:
souhlas

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re:

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:07

mowla
11 kvě 2018 08:59
V jedné prádelna (peněz) - čínská hospa, ovšem s mizernou kuchyní a tedy bez zákazníků.
V dalších čtyřech nic - prázdné prostory...
;)
děkujeme EET a Babišovi

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re: Vybralo se více na daních po zavedení EET?

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:07

fiona
24 čer 2019 15:29
Noo tak to by mě také docela zajímalo, jestli je ten náš stát díky tomu bohatší :D Já jsem se docela zajímala co se týče DPH a daní, tady je na to téma přehledný a přínosný článek. Jinak co říkáte na tu další vlnu EET co začátkem měsíce přišla? Teď už by se to mělo týkat všech i malých řemeslníků..
náš stát má větší příjmy ale díky utracení naší vlády jsme vlasntě chudší...

14denis24
člen
Příspěvků 27
Registrován 29 bře 2019 11:32

Re:

Nový příspěvek od 14denis24 » 16 zář 2019 14:08

mowla
11 kvě 2018 09:36
No právě...
Dělat kvalitní poctivý bůček a ještě platit daně - to by nás 'pražáci' neuživili...
:lol:
už takhle živí půlku národa


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek