Řp

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Honza-l

Řp

Nový příspěvek od Honza-l » 29 dub 2019 16:35

Dobrý den
Zítra mám zkoušky a zajímalo by mě jak složim zkoušky,jestli mi bude vydán Řp hned ten den na úřadě nebo budu muset nějakou dobu čekat.




satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Řp

Nový příspěvek od satam » 29 dub 2019 17:12

Budeš cca 14 dní čekat, protože ŘP se "vyrábějí" centrálně, ne na každém úřadě.

lahny
zkušení rádci
Příspěvků 173
Registrován 16 zář 2018 11:29

Re: Řp

Nový příspěvek od lahny » 30 dub 2019 18:13

satam
29 dub 2019 17:12
Budeš cca 14 dní čekat, protože ŘP se "vyrábějí" centrálně, ne na každém úřadě.
A představte si,že za komunistů jsme dostávali řidičák ještě ten den. Od devíti do třinácti byly zkoušky a od šestnácti hodin bylo slavnostní předávání ŘP.Od sedmnácti hodin jsme už seděli v hospodě a oslavovali.To jsem měl v r.1971 a v r.1972, kdy jsem dělal předvojenský řidičák to bylo to samé.Manželka dělala řidičák v r.1985 a měla to úplně stejné jako já v předešlých letech.A byli i takoví, že na tu oslavu už odjeli s novým řidičákem (manžel přivezl auto a pak z oslavy odvážel...byl jsem mezi nimi).
Takže mně nyní vysvětlete proč v dnešní kapitalistické společnosti to není možné.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Re: Řp

Nový příspěvek od satam » 30 dub 2019 21:37

lahny
30 dub 2019 18:13
A představte si,že za komunistů jsme dostávali řidičák ještě ten den. Od devíti do třinácti byly zkoušky a od šestnácti hodin bylo slavnostní předávání ŘP.Od sedmnácti hodin jsme už seděli v hospodě a oslavovali.To jsem měl v r.1971 a v r.1972, kdy jsem dělal předvojenský řidičák to bylo to samé.Manželka dělala řidičák v r.1985 a měla to úplně stejné jako já v předešlých letech.A byli i takoví, že na tu oslavu už odjeli s novým řidičákem (manžel přivezl auto a pak z oslavy odvážel...byl jsem mezi nimi).
Takže mně nyní vysvětlete proč v dnešní kapitalistické společnosti to není možné.
Samozřejmě to taky pamatuju, v roce 1971 a 1974, manželka pak v roce 1985. Jenže v té době až snad na politickou šikanu nebyl občan zdaleka tak omezován přiblblými zákony a předpisy tak, jako dnes. Sametová revoluce udělala postupně z relativně svéprávných občanů prakticky nesvéprávné ovčany.


Odpovědět