Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Petr Zajíc

Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Petr Zajíc » 14 zář 2021 21:00

Nemám rád plasťáky a myslím si, že by ani k našem domu nešli, takže volba je jasně na dřevěný akorát teď nevím jakou firmu vybrat nebo jestli nedat zakázku třeba nějakému truhláři. Díky za rady…




Němec

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Němec » 07 říj 2021 20:37

Za sebe bych asi na truhláře zakázku na okna nedával, nebo takhle u nás všichni truhláři mají šíleně dlouhé objednací doby i na skříně, takže si neumím představit, že bych musel na okna čekat ještě dýl. Co jsem si ale já nechával dělat špaletky tak jsem moc spokojen. Oslovil jsem víc firem kvůli ceně a vybral pak vekru, se kterou jsem měl pak do měsíce a půl okna na době i zazděný.

Dranda

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Dranda » 19 říj 2021 13:20

Výběr oken byl u nás oříšek, ale měli jsme u sebe stavby vedoucího, který nám v tomhle ohledu dost pomáhal, proto radím, zeptat se lidí z oboru, aby dali nějaký rady.

Michal F.

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Michal F. » 20 říj 2021 20:09

To jo, ale stejně má každý jiný zkušenosti s firmami. Prostě zavolat, zeptat se toho kdo vás zaujal a pak čekat co z toho bude.

Viktor

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Viktor » 29 říj 2021 13:04

Nám se při výměně oken vekra osvědčila. Byli fakt fér a bez nějakých větších keců všechno dodali a udělali. Okna sedli a těsní velmi dobře.


Otta

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Otta » 05 lis 2021 15:23

Viktor
29 říj 2021 13:04
Nám se při výměně oken vekra osvědčila. Byli fakt fér a bez nějakých větších keců všechno dodali a udělali. Okna sedli a těsní velmi dobře.
Okna mi vekra taky udělala moc dobrý, jen teda ta čekačka, kdybych věděl, že to bude trvat cca 2 měsíce, tak bych je poptal o něco dříve, ale jinak nemám na co stěžovat.

Mramorek

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Mramorek » 08 lis 2021 13:39

U nás máme plasťáky a stačí to... Jsem spokojen... Já ale oknům moc nerozumím...

Pavel Vojta

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Pavel Vojta » 26 lis 2021 16:15

Otta
05 lis 2021 15:23
Okna mi vekra taky udělala moc dobrý, jen teda ta čekačka, kdybych věděl, že to bude trvat cca 2 měsíce, tak bych je poptal o něco dříve, ale jinak nemám na co stěžovat.
Vekra za nás taky dobrý. Okna se jim k nám povedla a za jeden den jsme je měli vyměněné. Jak dlouho jsme na ně čekali nevím, ale asi to nebylo nic výjimečného, to bych si pamatoval. K truhláři bych spíš šel pro skříně než pro okna.

Messi

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Messi » 07 led 2022 14:07

Mramorek
08 lis 2021 13:39
U nás máme plasťáky a stačí to... Jsem spokojen... Já ale oknům moc nerozumím...
Čau, hele u nás taky pohoda. Měli jsme ohledně oken všechno vyřízený do několika týdnu a následný namontovaní bylo taky bez problému.

Matouš

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Matouš » 11 úno 2022 13:51

Dělali jsme rekonstrukci domu a Vekru jsme oslovili na nová okna. Dopadlo to velmi dobře. HS portály máme na terasu a ve zbytku domu jsme si nechali dělat pěkně dřevěný okna.

Špekáček

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Špekáček » 12 bře 2022 10:00

Okna dělají dobrý. Ohledně jejich montérů jsem slyšel že jsou celkem taky šikovný, takže bych se u vekry oken nebál, ale nevím jak ten zbytek (žaluzky, pergoly atp)

Matěj Ul.

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Matěj Ul. » 09 dub 2022 18:30

Špekáček
12 bře 2022 10:00
Okna dělají dobrý. Ohledně jejich montérů jsem slyšel že jsou celkem taky šikovný, takže bych se u vekry oken nebál, ale nevím jak ten zbytek (žaluzky, pergoly atp)
my zas máme od Vekry posuvné interierové dveře, chtěli jsme něco, aby to ladilo ke zbytku domu a nikde nám byli schopni dát barvu a nebo sklo, jaké by se nám hodilo.Proto jsme skončili u Vekry, ale dopadlo to i tak docela dobře i přes všechny obavy.

Franta Mach

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Franta Mach » 04 kvě 2022 17:17

Okna jsme vybírali podle ceny a Vekra nám za 4 okna ( do našeho 2KK) dala nabídku (i s prací) která mi přišla fajn, tak jsme je poptali. Díky nim to byla rychlá akce, jen na půl den.

Martin

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Martin » 03 čer 2022 09:05

Okna maj u Vekry dobrý. Přístup jsme měli mi taky fajn i když bych si uměl najít v tomto ohledu mouchy.

Norbert

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Norbert » 08 črc 2022 15:56

Pro nás byla výměna oken celkem snadná. Jelikož jsme měnili okna jako bytový dům, tudíž byl sepsán čas a jen stačilo být doma. U všech v domě proběhla výměna oken stejně a myslím, že jako dům momentálně hodně ušetříme na energiích, jelikož tepelná izolace je opravdu znatelná.

Fico

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Fico » 12 srp 2022 18:23

Franta Mach
04 kvě 2022 17:17
Okna jsme vybírali podle ceny a Vekra nám za 4 okna ( do našeho 2KK) dala nabídku (i s prací) která mi přišla fajn, tak jsme je poptali. Díky nim to byla rychlá akce, jen na půl den.
Za mě s okny taky spokojenost. I když okna nemáme zatím nějako extra dlouho, takže těch zatěžkávacích zkoušek ještě tolik nebylo, ale i tak jsme spokojeni, hlavně co se montáže týče.

Gronzo

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Gronzo » 16 zář 2022 14:38

Kvůli záruce jsme si taky okna nechávali namontovat, přece jen je příjemnější, když na okna je co nejdelší záruka. Zatím všechno s okny v pohodě. :)

Afréd Kloub

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Afréd Kloub » 16 říj 2022 13:01

U nás v bytě se okna od Vekry taky osvědčili. A i jsme to docela vyhmátli s časem, protože jsme okna dodělali minulý rok k podzimu, takže jak covid, tak i teď ceny za energie to akorát klapalo.

Jupiterus

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Jupiterus » 20 lis 2022 09:43

Afréd Kloub
16 říj 2022 13:01
U nás v bytě se okna od Vekry taky osvědčili. A i jsme to docela vyhmátli s časem, protože jsme okna dodělali minulý rok k podzimu, takže jak covid, tak i teď ceny za energie to akorát klapalo.
Taky nám v bytě slouží. Nemáme nikde vlhko okolo oken. U strarých jsme pořád otírali vlhkost, což teď vůbec nemáme. Okna ale máme přes 5 let, takže už tolik nevnímám to zlepšení jako tomu bylo tu první zimu. :)

Mihalos

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Mihalos » 16 pro 2022 19:04

Jupiterus
20 lis 2022 09:43
Taky nám v bytě slouží. Nemáme nikde vlhko okolo oken. U strarých jsme pořád otírali vlhkost, což teď vůbec nemáme. Okna ale máme přes 5 let, takže už tolik nevnímám to zlepšení jako tomu bylo tu první zimu. :)
My nemáme okna ještě ani rok, ale zatím se nám to taky osvědčilo. Měli jsme i docela dobrou slevu, měli nějaké sezónní, tak jsem neváhali a okna máme zas na několik let vyřešené.

Urda

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Urda » 15 led 2023 16:35

Dřevěná okna jsem vybíral s ohledem na design a parametry, které mi byli doporučeny od našeho stavby vedoucího. S vekrou se na stavbě dobře spoluracovalo. Okna nám firma i instalovala do předem připravených otvorů a vše dobře dopadlo.

Nikolas Kouba

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Nikolas Kouba » 18 úno 2023 14:47

Chtěli jsme od Vekry okna a vchodové dveře. Byli jsme s nimi spokojeni v bytě a na dům jsme si je proto poptali taky a dopadlo to v celku dobře i na podruhé.

Bohumil Horváth

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od Bohumil Horváth » 11 bře 2023 18:58

Dřevěná okna jsem sice vždycky chtěl, ale když jsme pak vybíral, tak i manželka mě trochu ovlivnila v tom, že přece jen plastová okna nepotřebují tolik pozornosti a stačí, když se čas od času trochu opláchnou a nakonec i cena, která byla o něco lepší než u dřeva. Proto jsem se rozhodl do plastových oken jít, ale v dekoru dřeva, abychom vzhledu domu úplně neublížili a i když ze začátku jsem nebyla na 100% spokojený, tak dneska už vidím věc zas trochu jinak a plastová okna mi nevadí, faktem je, že drží výborně teplo a to se mi teď moc líbí.

LukasVahy

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od LukasVahy » 27 zář 2023 08:49

Já vám zdravím a za sebe si dovolím říct, že pro mě byla asi nejdůležitější životnost oken. To, aby byla opravdu dobře odvedená montáž, chtěl jsem profil třídy A, a aby měli hodně uzamykatelných bodů. Myslím si, že když už se pak v závěru jedná o plast, dřevo či hliník je na jednu stranu pouze vizuální stránka věci. Já mám okna od Vekry už hodně let, připlatil jsem si, ale vrací se mi to v tom, že okna jsou stále bezproblémová.

RadimPlichtik

Re: Zkušenosti,jak vybrat dřevěná okna?

Nový příspěvek od RadimPlichtik » 15 bře 2024 09:04

Tak hlavní je, že jste tady tak nějak dobře pokoupili, vlastně investovali, protože já jsem nedávno dával sháňku po nových oknech. Oslovil jsem několik firem a ještě, že mě osvítilo a opravdu jsem si všechno důkladně četl. Narazil jsem na několik podfukářů, kteří mi slibovali mnohem menší cenu, než konkurence ale když jsem si je pak chtěl dohledat, tak to tak jednoduché jako koupit u nich okna nebylo. V závěru jsem nic nepodepsal, nezaplatil, ale někdo jiný by mohl naletět, tak buďte obezřetní.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Plastové a dřevěná okna životnost
       od Anděla Slováčková » 20 led 2017 08:44 »
    4 Příspěvků
    2384 Zobrazení
    Poslední příspěvek od satam
    26 bře 2017 12:22
  •    Hlučnost plastová a dřevěná okna?
       od Martin » 01 říj 2017 19:14 »
    2 Příspěvků
    2083 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    02 říj 2017 07:53
  •    Stěrka na okna zkušenosti
       od Ramlice » 09 srp 2016 11:17 »
    2 Příspěvků
    1965 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    09 srp 2016 11:23
  •    Nejstarší dochovaná dřevěná svatyně v českých zemích?
       od JohaN » 29 srp 2016 05:17 »
    2 Příspěvků
    2129 Zobrazení
    Poslední příspěvek od JohaN
    29 srp 2016 05:23
  •    Jak dřevěná podlaha venku vydrží co nejdéle
       od Andrej Golda » 23 lis 2016 16:48 »
    3 Příspěvků
    2227 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    24 lis 2016 10:07