Který pes vydrží celoročně venku?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
magina

Který pes vydrží celoročně venku?

Nový příspěvek od magina » 31 srp 2016 09:41

Nazdárek . Chtěla bych se zeptat . Je nějaké plemeno psa co vydrží celoročně tudíž i v zimě venku v boudě ? To je asi nesmysl co ? Popřípadě jaká rasa ? Děkuji




Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 31 srp 2016 10:36

Co od něj očekáváš a jak se mu budeš věnovat? To je třeba vědět, teprve poté je možné vybírat rasu.

Můj názor je, že to není dobré pro žádného psa. Pes je smečkové zvíře, nechce být sám, má geneticky zakódováno, že bez smečky nepřežije. A v zimě na zahradě určitě sám bude......

Všeobecně řečeno na spaní v zimě venku v boudě se určitě nehodí krátkosrsté rasy, pes žijící venku v mrazu musí mít podsadu.

magina

Nový příspěvek od magina » 31 srp 2016 13:35

Napadlo mi to, protože u domu co jsem koupila je veliká psí bouda. Tak jsem myslela tam pořídit psa. Asi bych na to ale neměla srdce ho nechat v zimě venku a sama se hřát v domě. Jen mi zajímalo jestli by tam nějaký pes vydržel celoročně, jestli je to možné.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 31 srp 2016 14:30

Ale ano, vydržel by. Ale je to zároveň i velká starost a zodpovědnost na dalších nejméně 12 let.
Budeš ho muset vycvičit a jenom zahrada stačit nebude, tam se nevyběhá. Je nutné ho brát minimálně jednou denně na dlouhou procházku. Pořídit si psa jen proto, že máš na zahradě boudu by bylo nezodpovědné. Chce to také ke zvířatům kladný vztah, občas ho vzít domů a věnovat se mu, aby měl svoji lidskou smečku a jistotu zázemí. Zvážit, že nejen krmení, ale hlavně veterinární ošetření je hodně drahá záležitost s tím je třeba dopředu počítat. A mít odloženo aspoň 20 tisíc na případnou nutnou operaci.
Pokud nejsi velký sportovec, který chodí denně běhat, tak nejméně na pohyb náročné plemeno a přitom velký hlídač majetku a zároveň i přítel dětí je třeba Rumunský mioritský ovčák. Ten může být celoročně venku, ale i tak vyžaduje častý kontakt s lidmi. Je to klidný a vyrovnaný pes, obezřetný vůči cizincům a schopný ochránit tvoji zahradu (kterou pokládá za své území) třeba i před medvědem.
Mioritic.JPG
Mioritic.JPG (43.32 KiB) Zobrazeno 1892 x

magina

Nový příspěvek od magina » 31 srp 2016 14:50

Je to pravda. No já se spíše jenom tak ptala. Ještě jsem nebyla rozhodnutá. Ale moc děkuji za vysvětlení. Co občas čtu tady na poradně tak ty si zde přes zvířátka odbornice, asi tě to hodně baví že ? Je vidět že máš ve zvířátkách přehled. Co jsem četla i rady s krmením a tak. Já bohužel nemám tolik času na zvířátka. Měj se Ann pěkně a děkuji za odpověď. Poradna může být ráda že tu má na zvířátka odbornici. Nejsi zvěrolékařka? Asi ti to spíše baví co? To je dobře fandím ti a budu sem dál chodit občas nahlížet. A ještě jednou děkuji za vysvětlení


Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 31 srp 2016 14:54

Ann je tu nejlepší odbornice nejen na zvířata ale i co se týče rostlinek.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 31 srp 2016 15:06

Děkuji za pochvalu, budu se červenat. :lol: Ale je pravda, že zvířátka a rostliny mám hodně ráda, proto se o ně zajímám. Psa mám už třetího, takže dost zkušeností. Já ale mám lovecké plemeno, to jsou divoši co nehlídají, zato potřebují hodně běhat. Ale jinak hodná zlatíčka. :lol:

Uživatelský avatar
Ralf
člen
Příspěvků 1378
Registrován 22 bře 2016 19:18

Nový příspěvek od Ralf » 31 srp 2016 15:07

Je pravda že od doby co sem chodí Ann a Dabač (to je zase odborník na vše kolem domu a aut, má super zkušenosti) tak je teprve pravá poradna. Nemáme žádné nezodpovězené otázky a pěkně to tu šlape. Nic proti ale dříve tomu tak nebylo. Jedna odpověď u otázky atd.. :)

Uživatelský avatar
Čertík
člen
Příspěvků 2691
Registrován 20 úno 2016 08:35

Nový příspěvek od Čertík » 31 srp 2016 15:10

Vím co Ralfe myslíš. Ale taky se snažíme. Ale je pravda že teď to šlape dobře. Já teprve zkušenosti sbírám. :lol: :lol:

magina

Nový příspěvek od magina » 31 srp 2016 15:12

Koukám že jste tu super parta a tak to má být. Jinde tomu tak není. Celé poradně fandím. Určitě tu nejsem naposledy. Mějte se


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Vydrží venku na dešti červené cihly?
       od Mates » 27 črc 2016 09:53 »
    5 Příspěvků
    1635 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    27 črc 2016 15:47
  •    Jak dřevěná podlaha venku vydrží co nejdéle
       od Andrej Golda » 23 lis 2016 16:48 »
    3 Příspěvků
    2256 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Mudr.Lant
    24 lis 2016 10:07
  •    Vydrží Pelargonie venku přes zimu?
       od Kuba » 25 zář 2017 16:44 »
    5 Příspěvků
    1142 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    26 zář 2017 07:10
  •    Lze jezdit celoročně s jedněmi pneumatikami?
       od krtek » 26 dub 2016 18:33 »
    2 Příspěvků
    814 Zobrazení
    Poslední příspěvek od prasák
    26 dub 2016 19:06
  •    Nechávat vodu v bazénu celoročně ?
       od Ruml » 02 čer 2016 20:53 »
    3 Příspěvků
    1121 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ruml
    02 čer 2016 20:56