Stránka 1 z 1

Jak zpomalit hoření dřeva?

Napsal 27 zář 2016 15:17
od Dero
Dobrý den. Dá se nějak zpomalit hoření dřeva v kamnech aby hořela dřevěná polena co nejdéle? Mám hodně suché dřevo asi je přeschlé a hoří strašně rychle.

Napsal 27 zář 2016 15:25
od Jitule
Zřejmě máš dřevo přeschlé a to pak hoří opravdu rychle. Možná ho trochu zvlhčit. Proto když uskladňuji dřevo tak nikdy né na přímé slunce ale nechávám ho za chatou ve stínu kde je i trochu vlhko. Pak nepřeschne.

Napsal 28 zář 2016 09:49
od Sova
Nedávat dřevo vedle krbu nebo kamen kde topíš. Po několika dnech topení vyschne.

Napsal 28 zář 2016 15:33
od dabač
Jenom že vlhké dřevo dehtuje.Vlhkost dřeva se dá měřit.Neměla by přesáhnout 10 proc.A to je ideální pro topení.CHce to mít zmáknutý a regulovat topeniště.Například nechat odhořívat z vrchu.CHce to jak se říká vymakat.

Napsal 28 zář 2016 16:45
od Mudr.Lant
Dabač má pravdu že, vlhké dřevo při nedostatečném spalování dehtuje a zanáší se nejen komín. Je potřeba regulace separátního vzduchu. Podle prostoru topeniště vkládat větší kusy polen a pokud možno z tvrdého dřeva.