Kam dát starou autolékárničku?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Takáč

Kam dát starou autolékárničku?

Nový příspěvek od Takáč » 31 říj 2017 14:41

Kam dát starou autolékárničku? Přece ji nemůžu hodit do popelnice.




Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 14:43

Takáč Kam dát starou autolékárničku? Přece ji nemůžu hodit do popelnice.
Ideálně odevzdat do nějaké lékárny - zajistí rozumnou likvidaci...
;)

Takáč

Nový příspěvek od Takáč » 31 říj 2017 14:51

Moc děkuji. Zanesu :-y

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 říj 2017 15:10

Proč bys ji vyhazoval, když ti poslouží doma? Nebo máš domácí lékárničku stále vybavenou? Člověk nikdy neví, co se může přihodit. Nebo ji nabídni někomu, kdo ji doma nemá a že takových po světě chodí, ale dávat ji do lékárny? Tam ji beztak vyhodí do odpadu, což můžeš udělat i ty.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 15:17

Mudr.Lant Proč bys ji vyhazoval, když ti poslouží doma? Nebo máš domácí lékárničku stále vybavenou? Člověk nikdy neví, co se může přihodit. Nebo ji nabídni někomu, kdo ji doma nemá a že takových po světě chodí, ale dávat ji do lékárny? Tam ji beztak vyhodí do odpadu, což můžeš udělat i ty.
Doktore - je fakt, že dobře zabalené obvazy vydrží mnohem déle, než je expirační doba...
Je fakt, že náplasti max nebudou pořádně lepit a rouška, rukavice a trojcípý šátek v podstatě nestárnou, vyhazovat nůžky či fólií je nesmysl...
Obecně...
Ale lékárnička v autě - používaném autě, je vystavena takovému mechanickému, chemickému a bakteriologickému namáhání, že kromě nůžek ji opravdu ' vyhazuju'...
;)


Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 říj 2017 15:25

mowla Doktore - je fakt, že dobře zabalené obvazy vydrží mnohem déle, než je expirační doba...
Je fakt, že náplasti max nebudou pořádně lepit a rouška, rukavice a trojcípý šátek v podstatě nestárnou, vyhazovat nůžky či fólií je nesmysl...
Obecně...
Ale lékárnička v autě - používaném autě, je vystavena takovému mechanickému, chemickému a bakteriologickému namáhání, že kromě nůžek ji opravdu ' vyhazuju'...
;)
Mowla, pravda je, že střídavé změny počasí můžou lékárničku znehodnotit, ale pokud mám starou, neotevřenou lékárničku na chatce nebo v dílně a po jejich otevřením a použitím obsahu umřu?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 15:48

Mudr.Lant Mowla, pravda je, že střídavé změny počasí můžou lékárničku znehodnotit, ale pokud mám starou, neotevřenou lékárničku na chatce nebo v dílně a po jejich otevřením a použitím obsahu umřu?
:lol:
Asi ne - já pokud se riznu, si ránu zatahnu elektrikarskou izolackou...
;)
Ale přesto neriskuju a prošlé obvazy (apod.) likviduju...
Co kdybych je použil na někoho jiného? - těch pár desítek korun mne nezabije, obměňuju...
;)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 říj 2017 16:02

mowla :lol:
Asi ne - já pokud se riznu, si ránu zatahnu elektrikarskou izolackou...
;)
Ale přesto neriskuju a prošlé obvazy (apod.) likviduju...
Co kdybych je použil na někoho jiného? - těch pár desítek korun mne nezabije, obměňuju...
;)
Vzpomínáš si na dobu, když se u nás měly lékárničky měnit, uspořádala se sbírka nepoužitých a po exspirační době a ty byly zasílány do zdravotnických středisek v Keni nebo v Rumunsku?

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 16:09

Mudr.Lant Vzpomínáš si na dobu, když se u nás měly lékárničky měnit, uspořádala se sbírka nepoužitých a po exspirační době a ty byly zasílány do zdravotnických středisek v Keni nebo v Rumunsku?
Ó tom nevím...
Není to HOAX???


Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 16:31

Tak tohle neznám...
Ale - opravdu to není fake???
;)
Kuknu zejtra, té Keni bych ještě jakztakz věřil, Banat mi přijde dost uhozený, Rumunsko je v EU a tady podléhá transport medicínských prostředků dost přísným omezením...

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 říj 2017 16:38

mowla Tak tohle neznám...
Ale - opravdu to není fake???
;)
Kuknu zejtra, té Keni bych ještě jakztakz věřil, Banat mi přijde dost uhozený, Rumunsko je v EU a tady podléhá transport medicínských prostředků dost přísným omezením...
Vždyť i v Pejru se sbíraly, pokud mne paměť neklame.

Uživatelský avatar
mowla
člen
Příspěvků 6210
Registrován 13 črc 2017 16:26

Nový příspěvek od mowla » 31 říj 2017 16:44

Mudr.Lant Vždyť i v Pejru se sbíraly, pokud mne paměť neklame.
Ty víš, odkud jsem - a Pelhřimov to není...
:lol:

dabač
člen
Příspěvků 2273
Registrován 06 črc 2016 14:10

Nový příspěvek od dabač » 31 říj 2017 18:15

Ta expirační dob a je jenom tahání peněz z kapsy občana.Když úpřijde na lámání chleba tak se bude používat zdravotnický materiál z padesátých let a nikomu to vadit nebude.Ale tazatel se ptá jak se toho zbavit.Klidně to zanes na veterinu tam to vbyužijí.

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 31 říj 2017 18:52

dabač Klidně to zanes na veterinu tam to vbyužijí.
:-y No jéje. :lol: A co si za to naúčtují, ani nechci vědět. :lol:

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 lis 2017 09:35

Ann :-y No jéje. :lol: A co si za to naúčtují, ani nechci vědět. :lol:
:-:u :-:u :-:u Co by si za to účtovali? Za dar!!! :-:u :-:u :-:u

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 lis 2017 09:44

satam :-:u :-:u :-:u Co by si za to účtovali? Za dar!!! :-:u :-:u :-:u
Proč se divíš? Veterina dostane zdarma od někoho lékárničku ve které jsou i obvazy, které použiji k ošetření psa, ale obvazy si naúčtují majiteli.

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 lis 2017 10:02

Mudr.Lant Proč se divíš? Veterina dostane zdarma od někoho lékárničku ve které jsou i obvazy, které použiji k ošetření psa, ale obvazy si naúčtují majiteli.
Už po ránu nechápeš, co píšu? To se mi asi jenom zdá. Že si to veterinář jako použitý materiál naúčtuje, tomu rozumím, ale jak to napsala Ann, to vyznělo, jako že účtují dárci.
Takže teď už asi oba víme, o co se jedná a dál to nebudu rozvádět a komentovat ;)

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 01 lis 2017 10:04

satam :-:u :-:u :-:u Co by si za to účtovali? Za dar!!! :-:u :-:u :-:u
Tak to by ses divil. Ty asi moc k veterináři nechodíš, že? Nedávno jsem se psem musela, měl zánět v oušku.
Vím co na to dát, ale volně prodejné ty kapky nejsou. Jen na předpis a ten mi vet nedá, prodá mi léky sám.
Vet se letmo podívat do uší a sestra uši vytřela vatou. Spotřební materiál stál 120,- Kč. Pak mu nasadil límec který jsem nechtěla, tvrdil že to musí být. Límec byl evidentně používaný, otřepaný a špinavý. Domnívala jsem se, že ho mám vrátit až nebude potřeba, ale omyl, doma jsem zjistila, že mi byl naúčtován za 350,- Kč. (nový koupím za 120,- Kč. :lol:) 200,- za prohlídku uší a 420 Kč za kapky, ani ne originál balení. Z velké lahve odebráno 6 ml. do stříkačky. 15 ml. stejných kapek stojí v lékárně 290,- Kč. /:/)

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 lis 2017 10:05

Ann, odpoví jak to myslela. Podle mne tak, jak to píši. Ten tik v oku máš dlouho?

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 lis 2017 10:08

Ann Tak to by ses divil. Ty asi moc k veterináři nechodíš, že? Nedávno jsem se psem musela, měl zánět v oušku.
Vím co na to dát, ale volně prodejné ty kapky nejsou. Jen na předpis a ten mi vet nedá, prodá mi léky sám.
Vet se letmo podívat do uší a sestra uši vytřela vatou. Spotřební materiál stál 120,- Kč. Pak mu nasadil límec který jsem nechtěla, tvrdil že to musí být. Límec byl evidentně používaný, otřepaný a špinavý. Domnívala jsem se, že ho mám vrátit až nebude potřeba, ale omyl, doma jsem zjistila, že mi byl naúčtován za 350,- Kč. (nový koupím za 120,- Kč. :lol:) 200,- za prohlídku uší a 420 Kč za kapky, ani ne originál balení. Z velké lahve odebráno 6 ml. do stříkačky. 15 ml. stejných kapek stojí v lékárně 290,- Kč. /:/)
Ann, škoda že sestra nevytřela i zrak tady tomu. /:/)

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 01 lis 2017 10:09

Mudr.Lant Ann, odpoví jak to myslela. Podle mne tak, jak to píši. Ten tik v oku máš dlouho?
Samozřejmě že tak, že vezme zadarmo a draze naúčtuje pacientovi. /:/) Taky se mi nelíbí používání mnoha smajlíků. Proč myslíš satame, že by jeden nestačil?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 lis 2017 10:13

Ann Tak to by ses divil. Ty asi moc k veterináři nechodíš, že? Nedávno jsem se psem musela, měl zánět v oušku.
Vím co na to dát, ale volně prodejné ty kapky nejsou. Jen na předpis a ten mi vet nedá, prodá mi léky sám.
Vet se letmo podívat do uší a sestra uši vytřela vatou. Spotřební materiál stál 120,- Kč. Pak mu nasadil límec který jsem nechtěla, tvrdil že to musí být. Límec byl evidentně používaný, otřepaný a špinavý. Domnívala jsem se, že ho mám vrátit až nebude potřeba, ale omyl, doma jsem zjistila, že mi byl naúčtován za 350,- Kč. (nový koupím za 120,- Kč. :lol:) 200,- za prohlídku uší a 420 Kč za kapky, ani ne originál balení. Z velké lahve odebráno 6 ml. do stříkačky. 15 ml. stejných kapek stojí v lékárně 290,- Kč. /:/)
Ann, promiň, ale ty, odbornice na zvířata, se necháš takto nachytat a ošidit :-:u :-:u :-:u
Žes ho nekopla do pr..le a neodešla středem.
Na Doktora reagovat nemíním, to je pod mou úroveň.
A smajlíci? To je čistě moje věc. Vy ostatní si klidně myslete, co chcete. Mimochodem, vynechte mě a soustřeďte se ve věci smajlíků na mowlu a pana Doktora.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 01 lis 2017 10:16

Ann, a připomeň mu, taxikářovi, jak on okrádá zákazníky, že ani tik nemá v oku. :lol:

Ann
člen
Příspěvků 6632
Registrován 06 črc 2016 09:33

Nový příspěvek od Ann » 01 lis 2017 10:24

satam Ann, promiň, ale ty, odbornice na zvířata, se necháš takto nachytat a ošidit :-:u :-:u :-:u
Žes ho nekopla do pr..le a neodešla středem.
Na Doktora reagovat nemíním, to je pod mou úroveň.
A smajlíci? To je čistě moje věc. Vy ostatní si klidně myslete, co chcete. Mimochodem, vynechte mě a soustřeďte se ve věci smajlíků na mowlu a pana Doktora.
Evidentně nevíš, jak to na veterinární klinice chodí. Doktor psa vyšetří, pošle účet do recepce. Platíš až při odchodu na recepci a tam ti i vydají léky. Co si tam vet zadal je vždy překvapení. :lol:
Chodím k těm zlodějům jen když je to nezbytně nutné. V tomto případě bylo, pes trpěl. Jinak mi moje ségra píše recepty na lidské neurologii a lékárna mi léky prodá většinou za poloviční cenu, než stojí stejné u veta. :lol:
Taxíkem bych také nejela i tam by cena byla vždy velké překvapení. /:/)

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6470
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 01 lis 2017 10:28

Na veterinární kliniku s mými kocoury nechodím, ani u nás není, a s veterinářem se vždy v pohodě domluvím. Takže asi tak.
A taxíkáře prosím oba vynechte. Také tady Doktorovi neříkám, že okrádá lidi jen proto, že je řezník. A přece každý řezník okrádá lidi, ne?


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  •    Kam dát starou mikrovlnou troubu?
       od Ina » 14 črc 2016 08:48 »
    2 Příspěvků
    1072 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ludo
    14 črc 2016 13:53
  •    Kam dát starou autobaterii?
       od Jákl » 11 srp 2017 13:56 »
    3 Příspěvků
    957 Zobrazení
    Poslední příspěvek od chytrák
    12 srp 2017 15:39
  •    Kam dát starou elektroniku?
       od Karel987 » 29 kvě 2018 18:38 »
    5 Příspěvků
    1008 Zobrazení
    Poslední příspěvek od mowla
    30 kvě 2018 07:18
  •    Je dobré si loupat starou kůži?
       od Renča » 25 črc 2016 10:34 »
    1 Příspěvků
    718 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Ann
    25 črc 2016 12:18
  •    Co se starou kartou do bankomatu?
       od Dobrý Karel » 09 lis 2016 17:23 »
    5 Příspěvků
    935 Zobrazení
    Poslední příspěvek od dabač
    10 lis 2016 08:24