Životnost elektřiny (rozvodů) v paneláku?

Všeobecná poradna pro dotazy z běžného života. Zeptejte se zkušených rádců. Auto moto, dům a byt, zahrada, vaření, zdraví, sport, PC, kutilství, společnost, móda, zvířata.
Smoula

Životnost elektřiny (rozvodů) v paneláku?

Nový příspěvek od Smoula » 31 bře 2017 15:07

Kupuju byt v paneláku. Je tam ještě původní elektřina stará asi 40 let v hliníku. Kolik let může ještě vydržet? Abych to nemusel po zařízení bytu nechávat za několik let předělat.




Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 bře 2017 15:10

Jestli máš možnost, udělej instalaci v mědi. Já bydlím v 35-ti letém ,kde si mnoho nájemníku měnilo instalaci a to samé udělej i s vodou.

Smoula

Nový příspěvek od Smoula » 31 bře 2017 15:15

Nějaké prostředky ještě mám. Kolik tak může stát kompletní výměna elektroinstalace v panelákovém bytě 2 plus 1? Myslíš že bych se vešel do 60.000?

satam
zkušení rádci
Příspěvků 6478
Registrován 27 úno 2017 13:17

Nový příspěvek od satam » 31 bře 2017 16:28

Ve 40 let starém paneláku nevyměníš kompletní elektrorozvody bez rozkopání celého bytu, jsou totiž zabetonované. Ale doporučuji vyměnit komplet rozvod elektro v bytovém jádře, který je přístupný a nejvíce trpí vlhkostí. Ostatní elektrorozvody bych nechal být, těm nic nebude a nemá význam kvůli nim rozkopat byt, navíc když přesně nevíš, kudy vedou.

Mudr.Lant

Nový příspěvek od Mudr.Lant » 31 bře 2017 18:44

Smoula Nějaké prostředky ještě mám. Kolik tak může stát kompletní výměna elektroinstalace v panelákovém bytě 2 plus 1? Myslíš že bych se vešel do 60.000?
Pokud povedeš elektroinstalaci v lištách, tak řádově by tě to mohlo přijít na 30-35 t. korun, pokud bys to chtěl zasekat, cena by se zvýšila na 60-80 tisíc.


Odpovědět
  • Podobná témata
    Příspěvků
    Zobrazení
    Poslední příspěvek